Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Justin Bieber, Rihanna a U2 se zapojí do nahrávání alba na pomoc Japonsku

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

24. 3. 2011

Po událostech v Japonsku se zvedla vlna solidarity. Lidé začali posílat materiální potřeby i peníze. Pomoci se rozhodla i řada zpěváků a skupin. Pořádají se benefiční koncerty a kromě toho se připravuje album. Výtěžek z jeho prodeje poputuje do Japonska. Podílet se na něm bude například U2, Justin Bieber a Rihanna.

FOTO: Justin Bieber

Projektu na podporu Japonska se zúčastní i Justin Bieber, Zdroj: bsckids.com

Zemětřesení a tsunami v Japonsku jsou v poslední době události, o kterých média hojně informují. Finanční škody a počty obětí stále stoupají a situace v Japonsku celkově není vůbec dobrá. S tímto národem soucítí spousta lidí na celém světě a mezi nimi je i řada hudebních hvězd, které pořádají koncerty, ze kterých jdou výnosy do postižených oblastí. O jednom takovém koncertě v České republice jsme vás nedávno informovali zde.

Kromě koncertů organizuje právě v těchto dnech nahrávací společnost Universal Music vydání alba, které by mělo přispět na obnovu Japonska a pomoci obětem tsunami. A to tak, že se výnos z prodeje věnuje japonskému Červenému kříži. Album vyjde digitálně a možná již ke konci tohoto týdne. „Děláme to jen digitálně, protože je to rychlejší a bude to k dostání po celém světe,“ uvedl mluvčí Universal Music.

Mezi interprety, kteří prozatím přislíbili účast, jsou například irská skupina U2, zpěvačka Rihanna nebo Bon Jovi. Pomoci se rozhodl také Justin Bieber, který k tomu na svém Twiterru dodal: „Japonsko potřebuje naši pomoc. My všichni potřebujeme posílit.“

Mezi další potvrzené patří zpěvák a rapper Nicki Minaj a písní přispěje možná i Lady Gaga, která prozatím ještě oficiálně nebyla potvrzena. To však neznamená, že její hlas na albu nezazní. Lady Gaga se již angažuje v podpoře Japonska – prodává speciální náramky.

Nejde o ojedinělou událost

Kompletní seznam všech účinkujících ještě není znám. Vzhledem k tomu, že si však společnost Universal Music dala za cíl album vydat do konce týdne, již brzo by měly být známy další informace. S ohledem na velmi krátkou dobu do vydání lze očekávat, že interpreti sáhnou po nějakých osvědčených cover verzích. Ovšem jaké skladby na desce opravdu budou, na to si budeme muset počkat.

Spojení více umělců na pomoc zemi, kterou postihla přírodní katastrofa, není ojedinělá věc. Například po zemětřesení na Haiti v roce 2010 nahrála v Hollywoodském studiu desítka umělců novou verzi písně We are the world, která byla věnována obětem zemětřesení. Mezi ty, kteří se do projektu zapojili, patřili například Celine Dion, Barbara Streisand, Snoop Dogg, členové skupiny Black Eyed Peas, Nicole Scherzinger či Justin Bieber. Výtěžek z prodeje písně byl opět věnován postižené zemi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Justin Bieber, Rihanna a U2 se zapojí do nahrávání alba na pomoc Japonsku