Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Justin Bieber končí kariéru. Chce jen upoutat pozornost?

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

28. 12. 2013

Den před vánočními svátky vydal Justin Bieber nové album Journals. Vzápětí oznámil, že tímto ukončil svou činnost na poli populární hudby. K jeho rozhodnutí prý přispělo chování médií.

FOTO: Justin Bieber

Justin Bieber údajně končí. Zdroj: Universal Music

Justin Bieber ve svém oficiálním prohlášení na twitteru píše: „Novináři si o mně vymýšlejí jen samé lži. Já se tím ale nenechám zdeptat.“ Zároveň se nicméně vyjádřil, že ho mediální tlak velmi vyčerpává. Pronásledování ze strany papparazziů označil teenagerský idol za poslední kapku, která dovršila jeho rozhodnutí ukončit kariéru.

Reakce na prohlášení jsou různorodé. Některým náctiletým fanouškům bezpochyby zkazilo Vánoce, většina komentátorů je ovšem toho názoru, že se velmi pravděpodobně jedná o nepříliš originální marketingový tah. Připomíná různá rozlučková turné, po nichž přicházejí další a další koncerty, zaručeně poslední v kariéře dané hvězdy.

Jde jen o reklamu?

Tyto dohady jen podporuje fakt, že zpěvákovo nové album potřebuje propagaci jako sůl, neboť podle průzkumů Bieberova popularita v poslední době upadá. Zda je to vlivem četných zpěvákových extempore, o kterých letos informovala média, nebo  jeho publikum s přibývajícím věkem změnilo vkus, o tom lze pouze spekulovat. Kromě nové desky zpěvák také představil koncertní film Believe, který v současné době vstupuje do kin a lze ho zhlédnout i ve 3D.

Devatenáctiletý Kanaďan se ocitl na vrcholu popularity před čtyřmi lety, kdy prorazil s debutovým albem My World. Letos o něm bylo slyšet spíše v souvislosti s různými skandálními výstupy než s úspěchy na hudebním poli. Ztropil skandál na letišti, když chtěl na palubu letadla vzít opici, jindy ho vyvedli z hudebního klubu nebo zadrželi pro překročení povolené rychlosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Justin Bieber končí kariéru. Chce jen upoutat pozornost?