Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Just Dance. 8 tanečních songů, které vás zaručeně zvednou ze židle

Namísto rozkvetlé louky, všudypřítomná sněhová břečka, místo ranního zpěvu ptáčků, smrkající sbor na autobusové zastávce. Je načase se zvednout a probudit se ze zimního spánku. I když to venku spíš vypadá na ladovskou zimu než na jaro v plném proudu, nezoufejme. Rozhýbejte těla, rozpumpujte krev a nasajte endorfiny s naší roztančenou výběrovkou.

FOTO: Lady Gaga

Máte rádi Just Dance v podání Lady Gagy? Zdroj: Universal Music

Jamiroquai – Canned Heat

Funky soulová kapela v čele se zpěvákem Jasonem Kayem, nenechá nikoho dlouho postávat. Pro inspiraci se stačí mrknout na video, kde se dozvíte jak si správně zahopsat třeba na stole.

Whitney Houston – I Wanna Dance With Somebody

Houstone, Houstone máme problém. Chcem tančit, ale nemáme s kým. I přesto, že to šlo se zpěvačkou později z kopce, dokázala, že si své místo v hudebním nebi rozhodně zaslouží.

Lady Gaga – Just Dance

„Kde mám klíče a svůj mobil? Nemůžu si vzpomenout, kde to jsme. Ale je to v pohodě, prostě tancuj.“ Ano, Lady G má ten správný přístup.

Toploader – Dancing In the Moonlight

Pro většinu určitě neznámá kapela, ale song znají rozhodně všichni. Sice to venku na nějaký taneček při měsíčku nevypadá, v pohodlí domova ale pobaví stejně dobře.

ABBA – Dancing Queen

Čtveřice sice pocházela z chladného Švédska, to však nic neměnilo na vřelosti, s jakou skupinu její obdivovatelé dodnes opěvují. Sice je to už nějaký pátek co se ABBA rozpadla, jejich hity se však staly těmi nejsilnějšími tahouny každé podařené diskotéky.

Fall Out Boy – Dance, Dance

Videoklip o tom, jak může skončit takový nevinný maturitní věčírek v podání čtveřice výtečníků z. V roce 2010 napsal basák Pete Wentz na Twitter, že už si prostě nedokáže představit nadále hrát ve Fall Out Boy, na což zbytek kapely zareagoval slovy: „Fajn, odcházíme také.“ Tomu se říká smysl pro spontánnost.

JUSTICE – D.A.N.C.E.

Dvojice francouzských hudebníků Gasparda Augé a Xaviera de Rosnay nejsou na poli electro house rozhodně žádní bažanti. Jejich videoklip D.A.N.C.E. byl nominován na Grammy za nejlepší video a nejlepší taneční singl.

Mando Diao – Dance With Somebody

Kapela, která ke svému prapodivnému názvu přišla na základě snu zpěváka Björna Dixgårda, ve kterém k němu přišel neznámý muž a zakřičel „Mando Diao!“

Nejvíc fanoušků má skupina v Japonsku, Německu a rodném Švédsku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Just Dance. 8 tanečních songů, které vás zaručeně zvednou ze židle