Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Juliette Lewis: Žena dvou tváří

Redakce

Redakce

18. 5. 2010

Juliette Lewis je širokému publiku známá především jako herečka, která díky svému křehkému vzhledu bývá obsazována do rolí subtilních a introvertních žen. V hudebním světě se ale naopak prezentuje jako živelná rebelka. Nutno podotknout, že obě polohy zvládá naprosto bravurně.

Juliette Lewis, Zdroj: myspace.com

Tato žena dvou tváří se narodila 21. června 1973 v Los Angeles. Svou kariéru herečky započala v poměrně mladém věku – první film natočila již v šesti letech. Osobnost rebelské zpěvačky se začala formovat o něco později na střední škole, kde Juliette patřila k problémovým studentům a měla také četné potíže se zákonem. Svou svéráznost však záhy využila ke specificky živelnému pěveckému projevu.

Druhá tvář Juliette Lewis

V roce 2003 založila svou první kapelu s názvem The Licks. Kromě stálic v podobě zpěvačky a dvou kytaristů se obsazení skupiny často obměňovalo. Tato skutečnost nebránila tomu, že již rok po svém založení natočili EP Like a Bolt of Lightening,  rok nato následovalo oficiální album You´re Speaking My Language a v roce 2006 poslední Four on the Floor. Později se ale The Licks rozpadli a Juliette založila novou kapelu jménem The New Romantiques, se kterou natočila své zatím poslední CD Terra Inkognita (2009).

Za necelých sedm let působení na poli hudby si Juliette Lewis dokázala osvojit charakteristický styl, ve kterém dává plně vyniknout své muzikantské flexibilitě. Od typických melodických pop–rockových melodií plynule přechází k tvrdému energií nabitému rock´n´rollu a končí až u vypjatých a výrazově expresivních skladeb. Evidentně je Juliette jednou z mála umělkyň, které dělají dvě věci zárověň a obě stejně dobře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Juliette Lewis: Žena dvou tváří