Menu
TOPZINE.cz
Sport

Juho Hänninen ovládl Rally Azorské ostrovy 2011

Redakce

Redakce

18. 7. 2011

Juho Hänninen ovládl Rallye Azorské ostrovyFinský pilot Juho Hänninen s vozem Škoda Fabia S2000 ovládl Rally Azorské ostrovy. Letošní šestý podnik Intercontinental Rally Challenge se jel od čtvrtka do soboty na ostrově Sao Miguel a vozy mladoboleslavské továrny Škoda ovládly podium. Na druhém místě skončil Nor Andreas Mikkelsen, třetí dojel Čech Jan Kopecký.

FOTO:Juho Hänninen ovládl Rallye Azorské ostrovy

Juho Hänninen – Škoda Fabia S2000 ,Foto: ircseries.com

Exotická a divoká scenérie včetně rychlostní zkoušky v kamenolomu, ale také velmi proměnlivé počasí během poslední etapy, souboj vozů Škoda o prvenství v soutěži, tak by se dal charakterizovat podnik seriálu IRC na Azorských ostrovech.

Devětadvacetiletý Juho Hänninen vedl v soutěži již od úvodní čtvrteční etapy, ale před poslední sobotní etapou se jeho náskok zmenšil na pouhých 1,3 vteřiny. Hned na prvním měřeném úseku ho Mikkelsen z vedoucí pozice sesadil, ale finský jezdec neznervózněl a kontroval frontálním útokem, při kterém byl v dalších třech zkouškách dvakrát nejrychlejší a svému norskému rivalovi tak před poslední erzetou nadělil 31,5 vteřiny. „Nemělo žádný smysl riskovat a dotahovat se za skvěle jedoucího Hänninena. Jsem rád, že jsem přispěl ke kompletnímu pódiovému umístění Škody,“ řekl  Andreas Mikkelsen a zároveň tím připomněl první letošní kompletní obsazení stupňů vítězů soutěžními vozy Škoda.

S třetím místem byl spokojený Jan Kopecký, který se na IRC vrátil po vynechání předchozí soutěže v Belgii, kde nestartoval po havárii v shakedownu a následném zranění spolujezdce . „Nemohli jsme se Hänninenovi ani Mikkelsenovi rovnat, protože když nejezdíte pravidelně na šotolině, rozdíl je veliký,“ přiznával český pilot.

Jeho týmový parťák Hänninen dosáhl na třetí vítězství v řadě. Zvítězil v soutěž IRC na Ukrajině, poté ovládl podnik mistrovství světa třídy SWRC v Řecku a nyní soutěž na Azorských ostrovech. „Byl to dobrý víkend, a to díky týmu,“ řekl Fin v cíli. „Máme tři vozy Škoda na stupních vítězů, takže je to skvělý výsledek. Měli jsme dobrý boj s Andreasem, a to zejména dnes. Tohoto vítězství si velmi cením.“

Finský rodák z městečka Punkaharju se vítězstvím v soutěži rovněž posunul do čela hodnocení IRC.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Juho Hänninen ovládl Rally Azorské ostrovy 2011