Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Jubilejní patnáctý GameCon plný změn

Jan Nohovec

Jan Nohovec

12. 6. 2009

Odvěké setkání hráčů Dračího doupěte, role playing a jiných her se letos uskuteční ve východočeských Pardubicích již popatnácté. A nejen tato číslovka dosvědčuje, že 16. až 19. července tu dojde k přelomu v historii tohohle českého conu.

V minulých letech si mohli návštěvníci všimnout, že GameCon už tak nějak není, co to kdysi bývalo. Asi nejzávažnějším důvodem byl fakt, že nakladatelství Altar, které tohle setkání pořádalo dosud, přestalo stíhat organizaci celé akce. Proto se dala dohromady skupina převážně starých ostřílených organizátorů, založila občanské sdružení GameCon a jala se připravovat patnáctý ročník ve zcela novém kabátě.

Jednou z nejmarkantnějších změn je bezpochyby přesunutí celého programu do areálu vysokoškolských kolejí, což umožnilo organizátorům propojit všechny místnosti dohromady. Návštěvníci tak mohou zapomenout na doby, kdy se do hlavní herny pro deskovky šlo patnáct minut. Jediná chvíle, kdy budou muset nevyhnutelně vytáhnout paty z komplexu tak bude repete oblíbeného loňského finálního posezení u koupaliště.

Letošní GameCon bude rozdělen na tři základní oblasti. Volné hraní RPG a LARPů, hraní deskových her a Mistrovství České Republiky v Dračím doupěti. Kromě těchto stálic se však chystá i spousta teoretických a praktických přednášek a dílen, které zajistí, že se návštěvníci rozhodně nudit nebudou. Co se týče samotných RPG, všichni budou mít možnost od rána do večera zahrát si několik různých her, a to i v případě, že nikdy žádnou nehráli. Zkušení vypravěči budou připraveni všechno vysvětlit a pomoci i těm největším zelenáčům.

Na druhou stranu se ale bude myslet i na staré fajnšmekry – na LARPech nebude chybět populární Špína (akční hra s vodními pistolemi) nebo ještě oblíbenější Chňapsi vlajku!

A nezapomnělo se ani na deskovkáře. Ti budou mít pro sebe celou místnost plnou desítek her zapůjčených od výrobců, které bude možnost hrát nonstop. Jako třešinka na dortu by se měly objevit i nové hry nacházející se teprve v testovací fázi. Další novinkou by měly být i wargamingové aktivity – tedy bitvy figurek blízké deskovým i RP hrám. A zapomínat se nesmí ani na další inovátorský počin „GameCon Trojboj“ určený pro tříčlenné týmy, které budou soutěžit v trojici disciplín – zábavné šifrovačce po městě, deskovce Space Alert a RPG Mexický plat.

Nemalou a jednou z nejpříjemnějších změn jsou i nové webové stránky www.gamecon.cz , jež přinášejí mnohem obsáhlejší info o celé akci než kdy předtím, a jsou oblečeny i do pěkného grafického hávu, který zpříjemní vyhledávání informací. S novým portálem se pojí i pokrokový systém registrace, který slibuje mnohem jednodušší a účinnější formu přihlašování. S tím zase souvisí lákavé slevy na principu GameCorun a Bonusů, koncipované hlavně pro všechny studenty.

Proto pokud jste zarytým fanouškem her deskových, rolových, larpových či jakýchkoli jiných, neváhejte a přijeďte do Pardubic od čtvrtka 16. až do neděle 19. července, kde na vás budou čekat stovky dalších fanoušků a hromady zábavy a turnajů!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jubilejní patnáctý GameCon plný změn