×
TOPZINE.cz

Jubilejní koncerty k poctě Zuzany Navarové budou čtyři dny

Na počest Zuzany Navarové se v Praze uskuteční od 15. do 18. června koncertní vystoupení. K nedožitým 50. narozeninám uznávané zpěvačky, skladatelky a textařky zahrají například Bratři Ebenové nebo Toxique.

Ve stanu v prostorách stadionu Viktorie Žižkov vystoupí také Marie Rottrová, Vlasta Redl a Jan Smigmator. Důvodem jejich neopakovatelného vystoupení bude vzpomínka na Zuzanu Navarovou, která zemřela 7. prosince 2004 na rakovinu. Celou akci pořádají členové folkové skupiny Nerez, se kterou zpěvačka začala vystupovat v roce 1980.

Zpěvaččina smrt tehdy vyvolala velký šok, protože sama Navarová svou nemoc před hudebním světem tajila. Posledním, co zpěvačka natočila, byly písně z desky Karla Plíhala s názvem Nebe počká, jejichž texty napsal Josefa Kainara.

Od skupiny Nerez, která zpěvačce chystá poctu, odešla Zuzana Navarová téměř před patnácti lety. Věnovala se potom zpěvu španělských písní svých oblíbených latinskoamerických autorů a spolupracovala s Ivánem Gutiérrezem. V posledních letech života vystupovala s kapelou Koa.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..