Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jste milovníkem hor? Vyjádřete to svým oblečením!

Někdo dává přednost plážím a teplu, jiný si potrpí na hory a túry. Ať už je to tak či onak, svou lásku k horským hřebenům můžete vyjádřit jednoduše – pomocí oblečení. Kromě toho jsou trička a oblečení s potiskem hor i skvělým dárkem pro všechny horaly.

Pro malebné krásy hor nemusíme jezdit za hranice. Česká republika skýtá spoustu malebných horských vesniček, hřebenů a turistických tras, na které můžete vyrazit se svou rodinou nebo přáteli. Krásy vás čekají ale i za hranicemi. Zkrátka, zkušení horalové vědí, že hory jsou prostě krásné všechny a všechny mají co nabídnout.

Kromě vášně pro horskou turistiku takový milovník hor potřebuje především kvalitní výbavu. A pokud díky ní může vyjádřit ještě lépe svou vášeň, pak má plusové body.

Kvalitní oblečení jako základ

Ať už vyrazíte v létě nebo zimě, kvalitní oblečení je základ. Ono se to snadno řekne, ale co to vlastně znamená? Na horských túrách vás může čekat rozmanitý terén, na který je potřeba se připravit. To s sebou přináší i nutnost mít funkční oblečení, které bude dobře odvádět pot a udrží vás v suchu. Další vrstvy už záleží na konkrétních podmínkách a ročních obdobích. Rozhodně ale nenakupujte bez rozmyslu a veškeré věci si dopředu vyzkoušejte a otestujte.

Potisk na tričku je must-have

Praví milovníci hor se poznají nejen podle krosny na zádech a pohorek, ale také podle jemných indicií v podobě potisků nebo motivů na tričkách a oblečení. Minimalistické i umělecké potisky triček jsou pro horské nadšence tím pravým ořechovým nejen na výšlap, ale také jako dárek. Hory totiž volají, vždy a za jakékoliv okolnosti.

Kromě triček ale můžete zvolit i potisky plecháčků, termohrnků, polštářků, tašek, podložek či mikin. Svou vášeň pro hory tak můžete dát najevo i bez toho, aniž byste řekli jediné slovo. A třeba tak snáze poznáte na cestě lidi, kteří to budou mít podobně jako vy.

TIP: Trička s potiskem hor můžete pro sebe i své přátele vybírat tady: https://trickovy.cz/187-hory

Bez kvalitních bot ani ránu

Kvalitní horské boty, pohorky, by vám měli zajistit stabilitu a pevnou oporu. Měly by mít zafixovaný kotník, který dá vašim krokům větší jistotu, zároveň byste měli být v suchu, pohodlí a bez puchýřů. Důležitá je také pevná protiskluzová podrážka. Nezapomeňte si boty vyzkoušet a ještě lépe prochodit, než vyrazíte na cestu. Vyhnete se tak puchýřům.

Batoh na všechny vaše věci

U výběru vhodné krosny či batohu je potřeba vědět zásadní věc: Na jak dlouho se do horských hřebenů chystáte. Pokud se jedná o jednodenní výlet, pak vám postačí menší nepromokavý batoh, případně batoh s nepromokavým potahem. Vícedenní túry si už ale žádají více prostoru zejména na teplé oblečení, svačinu a také dostatek vody.

Objem batohu volte podle množství věcí, které plánujete brát s sebou. Pokud máte s sebou stan i spacák, objem batohu se bude pohybovat od 40 do 60 litrů. Náročnější a delší treky si pak žádají krosnu o objemu vyšším 60 litrů. Důležitý je ale také nosný systém batohu. Záda by měla být anatomicky tvarovaná a dobře odvětrávaná. Důležitou součástí je bederní pás, který by měl být polstrovaný.

Chraňte hlavu i krk

Kvalitní pokrývka hlavy je základ bezpečného pobytu v přírodě. Zda zvolíte čepici, klobouk, kšiltovku, kuklu, šátek nebo čelenku, volte nejen podle toho, v čem se cítíte dobře, ale také podle počasí a roční doby, ve které vyrážíte. Nepodceňte ani ochranu proti sluníčku v létě, přibalit tak můžete kšiltovky či kloboučky s UV ochranou. Do zimy naopak využijete čepice, kulichy a nákrčníky, které vám ochrání krk i uši.

Oblečení s potiskem je skvělým dárkem pro úžeji zaměřené skupiny a milovníky přírody. Vybrat lze trička pro lesníky, zahradníky nebo třeba včelaře (mrkněte: https://trickovy.cz/181-vcelari).

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jste milovníkem hor? Vyjádřete to svým oblečením!