Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jsou Monkey Business šašci?

Martin Peška

Martin Peška

1. 2. 2009

Česká pop-funková kapela Monkey Business vydá 23. února nové album s názvem Twilight of Jesters?. Jedná se o šesté řadové album, které přichází dva roky po svém předchůdci Objects Of Desire And Other Complications.

 

Na nové desce Twilight of Jesters? neboli Soumrak šasků? se objeví třináct skladeb. „Nebudou chybět zajímaví  hosté. Fanoušci se mohou těšit na již v minulosti osvědčený hlas Glenna Hughese,“ řekla pro Topzine.cz Zdeňka Selingerová.

Novou osobou na desce je ve dvou skladbách Ashley Slater z Freak Power, který se v loňském roce představil na několika živých vystoupeních Monkey Business. Dalšími novými hosty jsou rapper James Cole a Vlasta Třešňák.

„Album bylo nahráno ve studiu Romana Holého a finální mastering svěřili Monkey rukám nejpovolanějším – Milesi Showellovi z londýnského studia Metropolis,“ dodala k nahrávání CD Selingerová. V Metropolisu v minulosti nahrávali například Depeche Mode, Faithless či Fatboy Slim.

Nové album kapela plánuje podpořit koncertním turné po České republice od března do května.

Monkey Business letos oslaví deset let od svého založení. Zakládající člen Roman Holý má v tomto roce dvacetileté výročí i se svým druhým hudebním projektem J.A.R., který má vydat desku na podzim. Pravděpodobný název je Zlejch starejch dědků je plnej svět, to my nebudeme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jsou Monkey Business šašci?