Menu
TOPZINE.cz
Sport

Jsme mistři! Čeští hokejisté jsou opět zlatí

Redakce

Redakce

24. 5. 2010

Mistři světa v ledním hokeji pro rok 2010Je to tady! Čeští hokejisté na MS v Německu porazili ve finále rozjetou ruskou mašinu, která mířila za hattrickem. Naši hoši hráli na turnaji srdcem, předvedli bojovné výkony a svou houževnatostí došli až za titulem. Rusové prohráli po 27 vyhraných zápasech na mistrovství světa.

Mistři světa v ledním hokeji pro rok 2010

Mistři světa v ledním hokeji pro rok 2010

Po letech zlatí

Pro český tým je Německo země zaslíbená, od roku 1930 odsud naši hokejisté vždy přivezli medaili. V roce 2001 zde byl dokonce dovršen zlatý hattrick, letošní medaile je rovněž z nejcennějšího kovu. Po pěti letech a zisku zlata z Vídně si tak český národ opět může vychutnat mistrovský pocit.

Cesta za titulem byla nesmírně složitá a úspěch se nerodil snadno. Po porážce českého týmu v základní skupině od Norů a v osmifinále od Švýcarů věřil jen málokdo, že toto mužstvo dojde až na vrchol. Když nám však teklo do bot, začali naši hoši hrát nesmírně obětavě a poráželi silné soupeře. Ve čtvrtfinále si poradili s Finy, v semifinále se Švédy a ve finále zdolali Rusko.

Tomáš Vokoun chytal na turnaji fantasticky, Zdroj: zimbio.com

Výsledky Čechů ve vyřazovacích bojích

Čtvrtfinále
Finsko – Česko 1:2 SN
Branky a nahrávky: 1. Kontiola (Niskala, Nummelin) – 42. Klepiš (Blaťák), rozhodující sam. nájezd Marek. Proměněné nájezdy: Immonen – Kašpar, Marek.

Semifinále
Česko – Švédsko 3:2 SN
Branky a nahrávky: 18. Mojžíš (Kašpar, Rolinek), 60. Rachůnek (Voráček, Klepiš), rozhodující sam. nájezd Marek – 9. Harju (Karlsson, Omark), 32. Engqvist (Martensson, Ekman-Larsson). Proměnené nájezdy: Kašpar, Marek – Omark.

Finále
Rusko – Česko 1:2
Branky a nahrávky: 60. Dacjuk (Kovalčuk, Gončar) – 1. Klepiš (Jágr), 39. Rolinek (K. Rachůnek).

Na závěr video, připomínající srážku ruských hráčů a vsítění českého gólu na 2:0.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jsme mistři! Čeští hokejisté jsou opět zlatí