Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Josh Homme: Novou desku bychom měli udělat hned

Jana Popelková

Jana Popelková

25. 6. 2013

Kapela Queens of the Stone Age vydala šesté studiové album …Like Clockwork 3. června, ale jak uvedl její zpěvák a kytarista Josh Homme, není vyloučeno, že se bude hned pracovat dál.

Foto: QOTSA

QOTSA Zdroj: D Smack U Promotion

„Myslím, že nemáme na co čekat a měli bychom využít moment překvapení,“ uvedl frontman. Možná za jeho nápadem stojí fakt, že album …Like Clockwork přišlo po dlouhých šesti letech od předposledního Sick, sick, sick z roku 2007.

Na tvorbě nejnovějšího alba se podílela také řada hostů včetně Davea Grohla, Eltona Johna nebo Trenta Reznora z Nine Inch Nails. Řada kritiků se shoduje, že kapele, ve které se mezitím prostřídalo dost jmen, pauza prospěla. Výsledkem je propracovaná deska, na které se obsahově projevila i zásadní zkušenost z Hommeovy nedávné minulosti, kdy se mu při operaci kolene na okamžik zastavilo srdce, naštěstí vše dopadlo dobře.

„Velmi nám záleželo na tom, aby tohle album bylo úplně jiné než všechna předchozí. Je to takový dokument doby,“ pokračuje Homme.

Kapela zveřejnila i podrobnosti týkající se chystaného britského podzimního turné. Ale dříve, než vyrazí po Británii, uvidíme Queens of The Stone Age u nás. Budou hvězdami festivalu Rock for People v Hradci Králové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Josh Homme: Novou desku bychom měli udělat hned