Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jónsi ze Sigur Rós chystá sólovku

Redakce

Redakce

9. 2. 2010

JonsiZpěvák a kytarista skupiny Sigur Rós, Jón Jónsi Birgisson, připravuje své sólové studiové album. Chystaných devět skladeb má být vytaženo z obrovského množství materiálu, shromážděného během jeho dlouholetého působení v Sigur Rós.

Jonsi

Jónsi, Zdroj: archiv

Album se bude jmenovat Go a jeho vydání je naplánováno na 5. dubna. Předcházet ho bude EP s názvem Go Do, které by mělo vyjít 22.března a obsahovat tři skladby; Go Do, Kolniður a Grow Till Tall. Podle prosáklých informací ke Go by mělo jít o hlavně kytarové akustické písně, podpořené smyčcovými a dechovými nástroji a asi ¾ alba budou anglicky. „Za ty roky jsem napsal spousty, spousty skladeb, co nesedly stylu kapely a nastrkal jsem je do různých šuplíků – elektronických, akustických, ambientních, popových – pro budoucí projekty. Kdybych věděl, že to album dopadne tak, jak dopadne, mohl jsem tahat z více kategorií,“ řekl Jónsi. První ochutnávkou je píseň Boy Lilikoi.

Pro první singl Go Do bylo právě dokončeno video, režírováno dvojicí Arni & Kinski (již zodpovědných za několik videí Sigur Rós). Jónsi také plánuje k příležitosti vzniku nové nahrávky vyjet na turné. Odstartovat by mělo v Severní Americe a svým návštěvníkům slibuje úplně nové složení kapely a speciální pódiové vybavení.

Go podle Jónsiho nebude jen nudně akustické, bude veselé, osvěžující a smělé. Bouřlivé, dramatické a žijící. Jako album má být více výstřednější než sobecky přemítavé, i když to celé začne pouhou kytarou, piánem nebo harmonikou.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jónsi ze Sigur Rós chystá sólovku