Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Johny Said the Number a Holden Caulfield ovládli páteční Rock Café

!Fotogalerie!Pražské Rock Café vždy dávalo větší prostor pro mladé kapely s vlastní tvorbou a tento pátek byly na řadě další naděje českého rocku – Johny Said the Number a předskakující Holden Caulfield. A koncert to nebyl vůbec špatný…

Johny Said The Number Zdroj: Anna Rasmussen, Topzine.cz

Oficiální začátek akce byl stanoven na dvacátou hodinu, ale zvuková zkouška se poněkud protáhla, a tak první kapela večera, pražští Holden Caulfield, začali hrát až s hodinovým zpožděním. Trio se do koncertu pustilo se sympatickou snahou a prezentovalo se zajímavými skladbami v duchu indie rocku.  Před třetí skladbou Snowflakes zpívající basák vzpomínal, že ji hráli „bez týdne přesně před rokem v horním sálu Rock café a udělali jsme průser, protože jsme tenkrát měli hrát potichu a my hráli nahlas (o tažení proti klubu Rock Café kvůli údajnému hluku jste v minulém roce určitě slyšeli).“

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/rock-cafe-25-2-2011/]

Zazněla i novinková Paranoid či cover od skupiny Snow Patrol. Na závěr, jako přídavek, kapela zahrála akustickou baladu Hero (Actually Happy), jíž zpěvák odzpíval bez basy, jen s mikrofonem v ruce. Jinak po individuální stránce kapely určitě zaujal i bubeník, jenž odbubnoval celý set s naprostým klidem a přehledem.

Holden Caulfield Zdroj: Anna Rasmussen, Topzine.cz

Celkově vzato odehráli Holden Caulfield podařený koncert. Svým příjemným, punkem načichlým rockem publikum dobře rozehřáli, o čemž svědčí i skutečnost, že na začátku koncertu stály pod pódiem tak tři řady lidí a ke konci už to bylo určitě dvojnásobné množství. Svůj úděl předkapely tak splnili Holden Caulfield na jedničku.

Johny Said the Number v Rock Café kralovali

Ve čtvrt na jedenáct naklusala na podium hlavní skupina Johny Said the Number. Kapela se do toho vrhla doslova po hlavě a svým energickým, strhujícím nástupem nenechala nikoho na pochybách, kdo že to je hlavní hvězdou večera. Výborná, nakažlivá atmosféra vládla celým sálem, kterou kapela ještě přikrmila svými veselými skladbami: především Now My Mind Has Changed a Gap zněli naživo více než dobře.

Johny Said the Number Zdroj: Anna Rasmussen, Topzine.cz

Koncert si evidentně užívali i návštěvníci: ti, kteří znali texty, s kapelou zpívali, někteří skákali, jiní se alespoň spokojeně pohupovali do rytmu. Jedna parta kluků i holek, lehce posilněna vínem, se pod pódiem snažila i o pogo, což se některým lidem pod pódiem příliš nezamlouvalo. Navíc pivem zvlhlá podlaha měla za následek, že se sem tam někdo z pogujících i nátahnul.

V půlce koncertu kytarista vyměnil elektrickou kytaru za španělku a kapela se pustila do dvou akustických songů – Bluberry Sky a Truth. Trochu škoda, že skupina oba songy zařadila za sebe, protože celkové zvolnění bylo poněkud dlouhé a atmosféře to uškodilo. Ta se sice po zbytek koncertu nevytratila, ale už zdaleka nebyla tak elektrizující jako u prvních tří čtyř songů. I tak se ale jednalo o povedené vystoupení a závěrečná tečka v podobě coveru Green Day uzavřela příjemný večer s nadějnými českými kapelami.

Páteční večer potvrdil, že se česká rocková scéna nemusí o svou budoucnost bát, protože jak ukázaly kapely Johny Said the Number a Holden Caulfield, mladé skupiny se slušným potenciálem tu jsou. A pokud jim vydrží elán a nasazení, jež předvedly při koncertu v pražském Rock Café, určitě o nich ještě uslyšíme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Johny Said the Number a Holden Caulfield ovládli páteční Rock Café