Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Johnny Depp: Být pirátem je lepší než sloužit u armády!

Veronika Jílková

Veronika Jílková

21. 5. 2011

Co nejžádanější hvězda Hollywoodu obdivuje na pirátech a co překonávala při natáčení čtvrtého pokračování Pirátů z Karibiku: Na vlnách podivna? Film si v ČR odbyl půlnoční premiéru z 18. na 19. května a od té doby se tvůrcům sype do kasičky jeden milion za druhým.

Johnny Depp si připlul i pro velké výdělky, Zdroj: distributor filmu

Walt Disney Pictures oznámil, že během dvou premiérových dní si Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna vydělali 18,5 milionu dolarů – a to pouze v deseti státech světa! A právě tento fakt možná předčí třetí snímek z roku 2007 s názvem Na konci světa, který byl z celé ságy doposud nejvýdělečnější.

Zajímá vás, jak Piráti dopadli podle Topzine.cz? Pak si přečtěte recenzi!

Proč byla ale mezi trojkou a čtyřkou taková prodleva? „Jedním z důvodů byl fakt, že jsme nechtěli stále opakovat ty stejné staré vtipy. Potřebovali jsme více času, abychom se zaměřili na vše, co je třeba. Abychom udělali děj zajímavým a opět originálním,“ okomentoval pauzu mezi díly sám Johnny Depp.

Film byl od své premiéry v Disneylandu vpuštěn do čtyř tisíc kin, včetně 256 sálů IMAX, kde byl promítán ve 3D. Velká hvězda alias Jack Sparrow ale pro třetí rozměr ve filmech úplně není: „Často mám problém se na 3D filmy dívat. Mám asi divné oči, ale ve 3D prostě nic nevidím. Nikdy jsem neviděl nic normálně, jedno oko mi neslouží tak, jak by mělo.“ Kromě problémů s očima se Depp ale potýká i s bolestmi zad.

„Měl jsem trochu zdravotní problémy se zády, nemohl jsem pořádně sedět. I když jsem měl často bolesti a kulhal jsem, i tak jsem musel pracovat na sto procent. Nebylo úniku, ale je to moje práce, kterou miluji. Čím to bylo horší, tím víc se mi to líbilo, zvláštní,“ hodnotil natáčení čtvrtého dílu.

Pro Deppa je ale role Jacka Sparrowa víc než jen pobíhání v cingrlátkách a šátku. Piráti ho skutečně zajímají. „Je to zvláštní, ale piráti mají etiku, která je ve skutečnosti mnohem přijatelnější než třeba vláda nebo britská armáda. Příkladem je třeba toto: stanete se posádkou na pirátské lodi a denně máte příděl rumu. Co vám řeknou u armády? ‚Budeš dělat toto, nebudeš to mít rád a bude to dost těžký.‘ To mě zas až tak nefascinuje.“

První tři tituly pirátské série dohromady vydělaly 2,68 miliardy dolarů. Ale tím to zdaleka nekončí, už teď se připravuje pátý díl.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)

Akční/Dobrodružný/Fantasy
USA, 2011, 141 min

Režie: Rob Marshall
Hrají:
Johnny Depp, Penélope Cruz, Geoffrey Rush, Ian McShane, Stephen Graham, Gemma Ward, Kevin McNally, Óscar Jaenada, Sam Claflin, Robbie Kay, Bronson Webb, Steve Evets, Keith Richards, Astrid Berges-Frisbey

Premiéra v ČR: 19. května 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Johnny Depp: Být pirátem je lepší než sloužit u armády!