×
TOPZINE.cz

Johnny Depp a Tim Burton opět spolu. Zfilmují telenovelu o upírech

Legendární dvojice herec/režisér chystají filmové zpracování mysteriózního seriálu Dark Shadows, který vás vtáhne do gotického světa upírů, duchů, čarodějnic… Čeho si jen vzpomenete.

Jedním z posledních filmů této dvojice je Sweeney Todd, Zdroj: youtube.com

Seriál Dark Shadows režiséra Dana Curtise se vysílal v letech 1966 – 1971, během kterých dosáhl neuvěřitelného počtu 1225 dílů. Stejnojmenný film se ponese v podobném hororovém duchu a Johnny Depp v něm ztvární postavu stoletého upíra Barnabase Collinse, žijícího na panství v Maine, kde hledá svou ztracenou lásku.

Už jako dítě byl herec tímto seriálem přímo posedlý, takže při nabídnutí hlavní role, navíc z úst Tima Burtona, neváhal ani vteřinu. Tito dva géniové svého oboru na sebe nedají dopustit, což dokazuje jejich dlouholetá spolupráce.

Poprvé se setkali při natáčení Střihorukého Edwarda roku 1990 a od té chvíle započala jejich společná kariéra. Mezi další snímky patří oscarový Ed Wood, strašidelně temná Ospalá díra, adaptace dětské knihy Karlík a továrna na čokoládu nebo hororový muzikál Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street. Depp také namluvil hlavní postavu v klasické animované burtonovce Mrtvá nevěsta a naposledy si zahrál bláznivého Kloboučníka v jeho Alence v říši divů.

Spojení Depp-Burton je zkrátka vždy zárukou něčeho mimořádného, o to více se můžeme těšit na jejich v pořadí osmý film, jehož natáčení startuje v dubnu 2011 v produkci Warner Bros.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..