Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

John Malkovich v připravovaném filmu Secretariat jako zkušený trenér koní

Redakce

Redakce

2. 5. 2010

SecretariatPřestože Secretariat nejspíš nebude největším trhákem z letošní produkce firmy Disney, má velký hitový potenciál, který vyplývá z všeobecné obliby filmů o koních. V roli majitelky koně, který vyhrál roku 1973 prestižní dostihovou cenu Triple Crown, se představí Diane Laneová. John Malkovich hraje zkušeného trenéra v jejích službách.

Diane Lane Zdroj: distributor filmu

Ačkoli by někdo  podle názvu mohl  očekávat drama z  úřadu, ve skutečnosti je Secretariat poněkud neobvyklé jméno legendárního amerického dostihového koně. Získat Triple Crown rozhodně není jen tak. Je k tomu třeba vyhrát tři nejprestižnější závody tříletých plnokrevníků: Kentucky derby, Preaknes stakes a Belmont stakes.

A pokusit se o to se kvůli věkovému omezení může každý kůň pouze jednou za život.  O obtížnosti tohoto úkolu svědčí i to, že naposledy získal Triple Crown kůň Affirmed v roce 1978.

Záběr ze závodiště Zdroj: distributor filmu

O čem bude film?

V centru dění filmu Secretariat je postava majitelky tohoto výjimečného koně, Penny Cheneryové, a její pro mnohé šokující úspěch v do té doby čistě mužském sportu. Můžeme sledovat, jak si s přibývajícím úspěchem postupně získávala respekt a uznání i od původně skeptických kolegů a dostihových fanoušků. Režie se ujal Randall Wallace, známý například z válečného dramatu Údolí stínů.

V Americe bude mít Secretariat premiéru až 8. října, ale producenti se rozhodli využít při propagaci právě začínající dostihovou sezonu. Skutečná Penny Cheneryová a její filmová představitelka Diane Laneová se společně zúčastní přehlídky před zahájením letošního Kentuckého derby a nedávno se uskutečnila jejich společná tisková konference, kde odpovídal i Secretariatův žokej Ron Trurcotte. Zároveň byly zveřejněny propagační fotografie použité v tomto článku.

Toto video rekapituluje Secretariatovu cestu za ziskem Triple crown:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

John Malkovich v připravovaném filmu Secretariat jako zkušený trenér koní