Menu
TOPZINE.cz
Hudba

John Lydon ze Sex Pistols se zastal Thatcherové: Slavit něčí smrt je ubohost

Standa Kafka

Standa Kafka

13. 4. 2013

Frontman legendárních Sex Pistols Johnny Rotten, dnes už působící pod svým vlastním jménem John Lydon v kapele Public Image Ltd, ostře vystoupil proti skupině britských občanů, která tento týden oslavovala smrt britské političky Margaret Thatcherové.

FOTO: Sex Pistols

John Lydon za mladých let se Sidem Viciousem. Zdroj: sexpistolsofficial.com

Známý rebel, který je momentálně se svou stávající kapelou na turné po Austrálii se vyjádřil k uplynulým událostem krátce po příletu na letišti v Sydney. Mimochodem, i v Austrálii se Lydon dostal do křížku s médii kvůli nevhodným sexistickým narážkám během jednoho rozhovoru. Tisku pak ale také prozradil, že ve smrti bývalé britské předsedkyně vlády nijak nelibuje.

„Nejsem žádný příznivec podobných represivních stran. Její vláda byla fakt krutá a přísná, a mladí lidé, jako jsem byl tehdy já, se kvůli ní dostávali do spousty problémů. To ale neznamená, že teď budu radostí tancovat na jejím hrobě.“

Odpůrci bodují v hitparádě

„Za jejího života jsem jí bral jako nepřítele, teď už pro mě nepřítelem není, nejsem žádnej zbabělec. Celý můj život se vlastně odehrával během Maggiiny éry. Pro Sex Pistols to byla docela zajímavá zkouška, obstát v souboji s Margaret Thatcherovou. Řekl bych, že jsme si nakonec nevedli tak špatně.“ I přesto Lydon nakonec přiznal, že asi bude mít lepší věci na práci, než se v televizi koukat na pohřeb významné političky.

Mezitím však v Británii slaví úspěch kampaň odpůrců Thatcherové. Ti si dali za cíl dostat píseň z předválečného filmu Čaroděj ze země Oz, která nese název Ding Dong! The Witch Is Dead (tedy něco jako Bim bam! Čarodějnice je mrtvá), až na vrchol britské hitparády. Už ve středu 10. dubna se píseň dostala na desáté místo a předpokládá se, že do konce týdne bude na medailových pozicích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

John Lydon ze Sex Pistols se zastal Thatcherové: Slavit něčí smrt je ubohost