Menu
TOPZINE.cz
Hudba

John Lydon ze Sex Pistols letos vydá vlastní životopis

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

17. 2. 2014

Známý provokatér a bouřlivák John Lydon oznámil, že letos plánuje vydat memoáry. V britských knihkupectvích by se kniha měla objevit v říjnu.

Sex Pistols v době největší slávy, Lydon zcela vpravo. Zdroj: sexpistolsofficial.com

Sex Pistols v době největší slávy, Lydon zcela vpravo. Zdroj: sexpistolsofficial.com

Se psaním bude muzikantovi pomáhat hudební novinář Andrew Perry. Název zatím není znám, ale podle Lydonových slov se bude jednat o „životní příběh velkého riskéra“.

Nebude to první Lydonova kniha, už v roce 1994 mu vyšly memoáry s trefným titulem Rotten: No Irish, No Blacks, No Dogs. Název odkazuje na Lydonovu přezdívku Johnny Rotten, pod níž se proslavil za časů Sex Pistols.

Zajímavé čtení

Kerri Sharp z nakladatelství, v němž kniha vyjde, je z kontraktu nadšená: „Od sedmdesátých let až podnes je Lydon vlivný ve světě hudby i politiky. Když jsem sama v roce 1977 slyšela Sex Pistols, změnilo mi to život, takže se mi prací na vydání Johnovy knihy splnil sen,“ přiznává. Kniha bude podle ní plná překvapivých zvratů a zpříma vyjádřených názorů. Sharp však zároveň věří, že Lydon je schopen se za svou minulostí ohlížet s moudrostí a nadhledem.

John Lydon, který 31. ledna oslavil osmapadesáté narozeniny, je v současnosti zpěvákem a vůdčí osobností kapely Public Image Limited, s níž působí od osmdesátých let. Poslední album jim vyšlo před dvěma lety.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

John Lydon ze Sex Pistols letos vydá vlastní životopis