×
TOPZINE.cz

John Kelly o Kelly Family: Bylo by skvělé se s rodinou zase sejít na pódiu

Foto:John Kelly!Exkluzivní rozhovor!V sobotu 10. září vystoupil v Praze v P.M. Clubu John Kelly s projektem Elfenthal. Se svou manželkou Maite Itoiz poskytli po koncertu pro Topzine.cz exkluzivní rozhovor.

Foto: John a Maite
John a Maite při rozhovoru, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Jak jste se vy dva vlastně dali dohromady?

Maite: V podstatě se známe od chvíle, kdy mi byl jeden rok. (smích) Ne, vážně, když jsem byla jednoletá, John mě prvně spatřil. Je to vlastně docela romantický příběh. Když mi bylo šest, stalo se něco opravdu zvláštního. Před celou rodinou jsem mu slíbila, že si ho vezmu. A to se taky stalo, pár let zpátky. Kolik to může být, deset let?

John: Ano, je to tak. Deset let.

Kde se vzal první podnět k příběhu The Blue Elf’s Dream?

John: Z větší části to byl nápad Maite. Stvořili jsme celý projekt společně, ale musím přiznat, že to ona odvedla většinu práce. Já jsem více do hudebního managementu a ona zase vše řídí po hudební stránce.

Čtěte také: Comeback Kelly Family? Elfenthal naladili Prahu na vlnu rockové opery

Co tě nejvíc inspiruje k práci, Maite?

Maite: Asi nejvíce jsem inspirována přírodou. Miluji metal a stejně tak operu, protože pocházím z operního prostředí. Z prostředí klasické hudby, jako je renesance nebo baroko, ale když skládám podle sebe, inspiruji se přírodou. Hlavně její silou, tím, jak nám neustále demonstruje, co všechno dokáže. Tohle ve mně v posledních letech hluboce zakořenilo a dá se říct, že většina písní, co skládám, má náměty v přírodě.

Kromě rockové opery je součástí Elfenthal i projekt nazvaný The Early Music Ensemble.  Bude v dohledné době možnost vidět tuto show tady ve střední Evropě?

John: Začali jsme s ním ve Španělsku celkem nedávno. Tam jsme také odehráli první představení. Bylo úžasné a motivovalo nás k tomu, abychom v této práci pokračovali. Nicméně termíny koncertů pro zbytek Evropy nejsou ještě pevně dané. Brzy se na to podívám, a když vše vyjde, budeme hrát, co nejvíc to půjde. Určitě bychom se moc rádi ukázali i zde, když nám zavolají. (smích)

Foto: Maite Itoiz
Maite Itoiz, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Maite: Zatím jsme se nemohli tolik zaměřit na The Early Music Ensemble, protože rocková opera nám v tuto chvíli zabírá veškerý čas. Ale jak John řekl, měli jsme koncert ve Španělsku a byl naprosto úžasný. Rozhodně jsme nečekali takovou odezvu ze strany diváků. Byl to pro nás takový zážitek, že jednoznačně chceme tomuto projektu věnovat více času.

A jak se vám líbila dnešní show?

John: Byla skvělá!

Maite: Wow! Nemůžu říct nic jiného než wow. (smích) Byla to úžasná show. Někteří lidé čekali léta, aby nás mohli vidět znovu. Někteří nás spolu dosud neviděli, nikdy neviděli Elfenthal. Byli na nás skutečně natěšení. Bylo to vidět už před koncertem, kdy mnoho z nich čekalo hodiny, než byli vpuštěni do klubu. Všichni hudebníci to plně pocítili ve chvíli svého nástupu doprovázeného řevem a jekotem. Fanoušci byli šílení, písně nebyly v jejich rodném jazyce, takže jsem očekávala, že se jim nebudou až tolik líbit, ale jejich reakce byla neuvěřitelná. Tak mě to dojalo, až jsem se z toho rozplakala.

Nakonec jedna otázka, kterou prostě musím položit. Jimmy se v rozhovorech netají tím, že by nebyl proti koncertu s ostatními členy Kelly Family. Jak se na tento nápad tváříš ty?

John: Moc se mi ten nápad líbí. Bylo by skvělé se s rodinou zase sejít na pódiu. Doufám v ten den, ale muselo by se tak stát správnou cestou, jedině tak by to mělo význam.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..