Menu
TOPZINE.cz
Hudba

John Densmore z The Doors vydává knihu. Chce tak urovnat vztahy v kapele

Hana Voltrová

Hana Voltrová

1. 3. 2013

Bubeník The Doors John Densmore vydá v polovině dubna novou knihu. Již teď vyvolává otázky, jestli uklidní, nebo naopak ještě zhorší vypjaté vztahy mezi zbývajícími členy legendární rockové skupiny.

FOTO: The Doors

The Doors Zdroj: myspace.com

Ve své druhé knize, nazvané The Doors: Unhinged (Jim Morrison’s Legacy Goes on Trial), Densmore popisuje období kolem roku 2002, kdy další dva členové Doors (klávesista Ray Manzarek a kytarista Robbie Krieger) založili vlastní hudební uskupení.

Densmore a pochopitelně i příbuzní nejslavnějšího člena The Doors, předčasně zemřelého Jima Morrissona, s tím ale s ohledem na Jimův odkaz nesouhlasili.

Konkrétně jim vadil použitý název, tedy Doors of the 21st Century. Spor ohledně pojmenování a použití původního loga The Doors se kvůli údajnému porušení dohod mezi členy kapely dokonce dostal až k soudu, který je v roce 2005 Manzarekovi a Kriegerovi zakázal používat.

I přes neshody k ostatním Densmore necítí zášť

Konflikt nemohl vést k ničemu jinému než k nepřátelství mezi hudebníky. John Densmore nicméně v současné době doufá, že právě jeho nová kniha povede alespoň k částečnému urovnání vztahů mezi ním a dvojicí, která dnes vystupuje pod novým názvem D21C.

„Na konci knihy jsem napsal, že není možné je nemilovat pro to, co jsme společně vytvořili. Je to větší než všechno z nás a tak doufám, že se kniha stane něčím jako olivovou ratolestí a my se přiblížíme k zdárnému vyřešení situace,“ svěřil se Densmore.

Ovšem ani v případě happyendu se Densmore neplánuje ke svým dřívějším kolegům a jejich D21C připojit. Dle jeho slov nejsou The Doors bez Jima Morrisona tím pravým ořechovým. Jedinou výjimku by byl ochoten udělat v případě nějaké ohromné dobročinné akce podobné koncertům Live Aid.

Rocková kapela z Los Angeles vznikla roku 1965. Dodnes se řadí k jedněm z nejslavnějších a zároveň nejvíce kontroverzních skupin šedesátých let minulého století – zejména díky rozporuplnému vystupování předčasně zemřelého zpěváka Jima Morrisona.

Po celém světě se The Doors podařilo prodat na 100 milionů alb. Možná právě proto jim byl v roce 1993 umožněn vstup do rock & rollové Síně slávy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

John Densmore z The Doors vydává knihu. Chce tak urovnat vztahy v kapele