Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Jóga je cesta ke zdraví i lepšímu sexu. Zvýší i počet orgasmů

Redakce

Redakce

15. 4. 2012

Cvičení jógy je u nás v posledních letech čím dál oblíbenější. Je populární především proto, že zde není potřeba nadměrné síly ani kondice. Poradíme, jaké druhy jógy cvičit, abyste nebyli unavení, podráždění, a dokonce si zvýšili i sexuální apetit.

FOTO: Jóga

Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu

Jóga celkově podporuje imunitu a zvyšuje odolnost celého organismu. Je to určitý druh prevence při civilizačních onemocněních, například cukrovky, vysokého tlaku, infarktu, mrtvice či rakoviny tlustého střeva.

Trocha historie

Jóga je prastará duchovní věda. První zmínky o ní byly již přibližně před 5000 lety v Indii, kde ve městě Mohéndžodáro byly jógové polohy vykreslené na kamenech. Slovo jóga pochází ze sanskrtu a nejčastěji je používáno s významem spojit či sjednotit.

Lehce ke štíhlé a pevné postavě

Nejrozšířenějším druhem jógy v Evropě je hathajóga. Pomocí různých cviků a pozic (asán) protahuje a posiluje celé tělo. Nejdůležitější při cvičení jógy je správné dýchání. Nikdy se necvičí přes bolest či krkolomné pozice, u nichž člověk nemůže popadnout dech. Jen tak docílíme harmonie těla i duše.

Další, dnes velmi oblíbenou a celebritami propagovanou je power jóga. Jedná se o náročnější, dynamičtější a modernější formu cvičení, která je zaměřená hlavně na posílení svalstva celého těla.

Pokud potřebujete shodit nějaké kilo, vyzkoušejte bikram jógu. Cvičí se ve vyhřáté místnosti na 42°, kde se lépe prohřejí svaly a klouby. Vzhledem k vysoké teplotě dochází k rychlejšímu spalování tuků, rozšiřují se póry a tím je kvalitnější i čistší pleť.

Jógou k lepší náladě i soustředění

Pomocí jógy dosáhneme nejen zdravého těla, ale dokáže odbourávat i stres a celkově přispět k lepšímu psychickému uvolnění. Gjánajóga (džňánajóga) zahrnuje několik relaxačních a meditačních technik, díky kterým se nám do těla vyplavuje hormon štěstí a dobré nálady. Jóga nás naučí vnímat svou mysl a lépe se soustředit.

FOTO: Pilates jóga - pozice stromu

Pozice stromu, Foto: Tereza Knobová, TOPZINE.cz

Zkvalitněte sexuální prožitky

Uvolněním psychiky odbouráme stres, nervozitu a můžeme nechat průchod svým fantaziím a milostnému dovádění. K tomu nám dopomůže tantra jóga. Ženám s menším sexuálním apetitem ukáže jiné vnímání a prožití sexu pomocí cviků pánevního dna. Naučí nás lépe pracovat se sexuální energií, díky které mnohé ženy zažily i několikanásobný orgasmus. Mužům pomůže s ovládáním předčasné ejakulace.

Tantrické cviky nás dovedou k sexuálnímu sebevědomí a uvědomování si možností svého i partnerova těla.

TIP PRO VÁS : Základní cvik pro posílení pánevního dna můžete provozovat kdykoliv a kdekoliv, stačí jen v pravidelných intervalech stahovat a uvolňovat konečník.

V celé ČR je mnoho jogínských center pořádajících kurzy pro začátečníky i pokročilé. Pro cvičení nepotřebujete žádné speciální pomůcky, stačí si vzít pohodlné oblečení a dostatek tekutin. Většina kurzů je vybavena podložkami, polštáři či provazy, které vám cvičení ulehčí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jóga je cesta ke zdraví i lepšímu sexu. Zvýší i počet orgasmů