Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Melodie One Of Us od Joan Osborne zazní v Praze

Redakce

Redakce

8. 3. 2010

Joan OsborneJoan Osborne, americká písničkářka a rockerka, vystoupí v České republice. Stane se tak na venkovním pódiu v music clubu Modrá Vopice ve čtvrtek 13. května a jako speciální hosté se na tomto koncertu představí například The Wavemen, Lenka Dusilová, Jana Lota nebo třeba Rubiano.

Joan Osborne, Zdroj: archiv

Joan Osborne, Zdroj: archiv

Joan Osborne se narodila v Kentucky, odkud se přestěhovala do New Yorku, v němž si založila hudební vydavatelství Womanly Hips. Zde jí vyšlo její debutní CD Soul Show. Womanly Hips vydalo několik nezávislých desek a potom si jej koupila nahrávací firma Mercury Records.

Mnohem větší úspěch než první deska měla deska druhá s názvem Relish, kterou vydala v roce 1995. Té se prodalo více jak 5 miliónů kopií. Možná také proto, že je na něm její nejznámější píseň One of Us. Je to nejpopovější skladba celého alba, na kterém se objevily ještě singly jako St. Teresa nebo Right Hand Man. Po vydání tohoto alba se řady jejích fanoušků značně rozrostly.

The YouTube ID of hbAeTywPiP4&feature=fvsr is invalid.

Třetí album Rihteous Love se opět ocitlo na špičkách světových hitparád. V létě 2003 podnikla se svou kapelou řadu vystoupení společně se skupinou Dixie Chicks. Ve stejném roce také vyšlo album s cover verzí klasických rockových a soulových písní How Sweet It Is.

Další album Pretty Little Stranger vyšlo v roce 2005 a Joan sama o něm mluví jako o nashvillském albu. Na albu je také píseň After Jane, která je o milostném vztahu dvou žen. Joan v několika rozhovorech otevřeně přiznala, že je bisexuální. Poslední dvě vydaná alba se jmenují Breakfest in Bed z roku 2007 a Little Wild One z roku 2008.

Její pražský koncert 13. května odstartuje v 19 hodin v Modré Vopici.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Melodie One Of Us od Joan Osborne zazní v Praze