Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jména obou mých kapel jsou pěkně pitomá, soudí Liam Gallagher

Hana Voltrová

Hana Voltrová

24. 6. 2013

Také vám připadají názvy některých hudebních kapel a uskupení když už ne přímo divné, tak přinejmenším zvláštní? Není to jen váš pocit. Stejný názor zastává i frontman kapely Beady Eye Liam Gallagher.

FOTO: Liam Gallagher

Liam Gallagher byl nezvykle sebektirický. Zdroj: oficiální stránky Oasis

Gallagher jako příklad uvádí pojmenování svých dvou kapel, tedy jak předchozích Oasis, tak i současných Beady Eye. Zpěvák se rozhovořil o původu nezvyklého jména Oasis (v češtině oáza) a uvedl, že jednou z inspirací pro název kapely byl název jednoho volnočasového zařízení v jihozápadní Anglii.

„Ale slovo Oasis nemá ve svém názvu jen to centrum pro trávení volného času, je to rovněž jeden obchod v Manchesteru, kde prodávali skvělé oblečení. A jmenuje se tak i stanoviště pro taxíky. Ten název znamená, že jsme trochu mimo. A my jsme jiní,“ uvedl Gallagher věci na pravou míru.

Vydavatelé neměli pochopení

Ke své druhé kapele je Gallagher ještě kritičtější. Kousavé kritice neušel kromě samotného jména kapely Beady Eye („korálkové oko“) ani název jejich v pořadí již druhého alba. V tomto případě hrál roli fakt, že Gallagherem navržený název desky se nelíbil nahrávací společnosti. Kapela tedy byla nucena zamýšlený název Universal Gleam změnit na neutrální a vlastně nic neříkající BE.

Liam Gallagher byl spolu se svým bratrem Noelem mezi lety 1991 až 2009 hlavními postavami kapely Oasis. Ovšem po hádce, která se mezi oběma bratry rozhořela, Noel skupinu opustil, což vedlo k rozpadu Oasis. Liam spolu se zbývajícími členy kapely následně založil Beady Eye. Zmíněné album BE kapele vyšlo 10. června.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jména obou mých kapel jsou pěkně pitomá, soudí Liam Gallagher