×
TOPZINE.cz

Jižní Korea staví město budoucnosti. Chce překonat Vegas i Dubaj

Eight city, zdroj: CNN.com

Po celém světě vznikají lákadla pro turisty. Do popředí všech projektů se postavila Jižní Korea, kde se rozhodli postavit rovnou celé město. A když už lákadlo, tak pořádné – staví se město budoucnosti.

8city-central
Eight City – centrální část. Zdroj: EightCity Development

Po celém světě rostou zábavní parky i celé komplexy, šílené a navzájem se trumfující. Ideálem je poskytnout maximální komfort jak čtyřčlenné rodině, tak jednotlivcům hledajícím zábavu nejrůznějšího druhu. Synonymem rodinné zábavy jsou Disneyworldy, synonymem hazardu je Las Vegas, symbolem budoucnosti bude zanedlouho Eight city v Jižní Korei.

Z rybářské osady až ke hvězdám

Necelých třicet kilometrů od Soulu, hlavního města Korejské republiky, stojí zbytky rybářské vesnice. Území spadá pod přístav Incheon (česky Inčchon), kde je i moderní mezinárodní letiště. V současnosti se několik ostrůvků Yonguy-Muui mění v superměsto, nové centrum hazardu a zábavy.

V souladu s učením Feng Šuej je město navrhováno ve tvaru číslovky osm, která má podle místní víry zajistit hojnost, úspěch, možná i nesmrtelnost. A stejně jako vnější tvary i samotná myšlenka města míří až do nebe. Celý komplex má obsahovat kasina, hotely, superluxusní apartmány pro nejnáročnější klientelu.

Eight city
Eight City – půdorys. Zdroj: EightCity Development

Součástí mají být samozřejmě obchodní centra, koncertní haly, ale také závodní okruh pro automobilové závody. Proslýchá se dokonce cosi o trati pro vozy F1.

Město jako ze Star Treku

Budované město je často přirovnáváno ke slavné sci-fi sérii Star Trek, případně Star Wars. Posuďte sami. Vizuálně se jedná o naprostý koncert lesku, příjemných barev, maximálního luxusu. Nová supermoderní aglomerace je budována tak, aby přilákala klientelu hlavně z Číny, Japonska, ale i Spojených Států. Samotný viceprezident developerské firmy Park Seong-hyun se vyjádřil pro tisk:

„Bude to to nejlepší město na světě. Nabídne kreativitu Dubaje, casina a zábavu Las Vegas či Macaa, nákupní centra a finanční rozmach Honkongu či Singapuru.“ Park Seong-hyun, viceprezident developerské firmy Eight City.

Eight City má být otevřeno prvním návštěvníkům do roku 2030. V současnosti vše nasvědčuje tomu, že je to možné. Na stavbu je velkorysý rozpočet 290 milionů dolarů, z něhož je pro první kolo staveb zajištěno 2,8 milionu dolarů od investorů z Jižní Korey a další milion od Britské společnosti Sanbar Development.

Eight city
Eight City – nádhed. Zdroj: EightCity Development

Nechme se překvapit, jaký bude výsledek této megalomanské i inspirativní stavby. Jisté je zatím pouze to, že mnoho emocí vzbuzují již první propagační obrázky.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..