Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Již druhý ročník festivalu Cirkus Cirkus je za dveřmi

Redakce

Redakce

13. 2. 2011

FOTO: Logo k festivalu Cirkus CirkusFestival Cirkus Cirkus se kvapem blíží. Každý, kdo loni tento festival nenavštívil, má možnost to napravit ve dnech 16. až 20. února 2011. Vše se bude odehrávat ve vyhřívaných stanech Cirkus Cirkus v Praze 10  Hagiboru. Vystoupení budou na špičkové úrovni a budou zde zástupci jak českého cirkusového umění, tak světového. 

FOTO: Logo k festivalu Cirkus Cirkus

V Praze bude druhý ročník festivalu Cirkus Cirkus Zdroj: Cirkus Cirkus

Čtrnáct soutěžních týmů nám ukáže své umění. Ferdinand Kaiser, programový ředitel tohoto festivalu vybíral soutěžící podle toho, co tady v České republice ještě nebylo. Díky tomu budeme mít možnost vidět například show s paviány, akrobacii na létajících hrazdách nebo špičkovou kouzelnickou show od umělců z Ruska. Loni bylo vrcholné číslo Globus smrti brazilské skupiny Diorios. Motorkáři postupně vjížděli do ocelové koule. Nakonec jich zde mělo být pět a míjet se. Bohužel jednomu z nich praskla pneumatika a vystoupení skončilo úrazem. Tento rok přijedou znovu, dokonce v šesti, a snad si pověst napraví.

Za Českou republiku vystoupí například Tomáš Ringel, který drezuruje lvy. Předvede se Jiří Hromádko se svou diabolo show nebo vynikající Helena Faltyny. Dívka pochází ze známé artistické rodiny a již odmala se věnuje žonglování, nyní se svým vystoupením cestuje po celé Evropě.

FOTO: Tomáš Ringel drezuruje lvice

Uvidíme Tomáše Ringla a jeho lvice

O umu soutěžících bude rozhodovat odborná a VIP porota. Celkem je v porotě pětadvacet členů. Mimo zástupců z českých i zahraničních tradičních cirkusů zasednou do poroty také české hvězdy. Předsedou poroty je Bolek Polívka. Další z porotců jsou Marián Labuda, Monika Bagárová, Markéta Konvičková nebo Ondřej Hejma. Autor hudby k festivalu, zpěvák a lídr kapely O5&Radeček Tomino Polák, a Bára Zemanová, která úvodní píseň nazpívala, v porotě zasednou také.

Za celým festivalem stojí jeho ředitel Artur Kaiser. Loni při prvním ročníku zpočátku nepomýšlel ani na tak velkou akci. Podle jeho slov se to však zvrhlo. Festival zabodoval i v zahraničí a na podzim následovala další akce Cirkus Cirkus Classic. Tento rok je to již druhý ročník a festival je velmi uznávaný.

Festival bude zaměřen i na slovenské publikum

Celou akci bude moderovat československá dvojice Betka Stanková, známá spíše jako herečka a zpěvačka, a Jindřich Kriegel, zkušený moderátor. Prozradili nám, že si spolu dokonce zazpívají. Celkově hudební doprovod bude kvalitní, podařilo se sehnat výborné muzikanty z Ukrajiny.

FOTO: Jindřich Krigel jako moderátor festivalu Cirkus Cirkus

Jindřich Kriegel bude již podruhé moderovat Cirkus Cirkus

Nejenom že jeden z týmů dostane cenu odborné poroty, ale v sobotu proběhne i udílení ceny diváků. Můžete tedy sami rozhodnout, kdo se vám nejvíce líbil. Hlasuje se od středy do soboty, do prvního vystoupení. Kdo přijde v neděli, již hlasovat nemůže, což ale nevadí. Poslední den je jakýmsi zakončením, kdy už se vystupující nemusí stresovat a mohou ukázat to nejlepší, co v nich je.

Pokud se i druhý ročník festivalu Cirkus Cirkus vydaří, můžeme očekávat, že v České republice zapustí kořeny a stane se každoročním potěšením každého milovníka cirkusů. Přestože je festival zaměřený na klasické cirkusové umění přemýšlí se i nad novým cirkusovým uměním, které nebude zabudováno ve festivalu, ale bude mu věnován vlastní prostor v Cirkus Cirkus Pocity.

Festival Cirkus Cirkus

Kdy: 16. – 20. února 2011

Kde: stany Cirkus Cirkus v Praze 10 – Hagibor

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Již druhý ročník festivalu Cirkus Cirkus je za dveřmi