×
TOPZINE.cz

Jiří Bartoška: 44. ročník MFF Karlovy Vary prohlašuji za zahájený!

„Je to jeden ze dvou nejstarších festivalů na světě“, uvedl oscarový režisér Miloš Forman, který na tradiční zahajovací cenemoriál dorazil se svou manželkou Martinou a herečkou Evou Holubovou. A právě tento slavnostní večer je jednou z nejprestižnějších kulturních akcí v ČR.

Mezi přítomnými byl i ministr kultury Václav Riedlebauch, který udělil vyznamenání za přínos české kultuře umělecké ředitelce festivalu Věře Zaoralové. Ta sklidila nadšený potlesk, čímž bylo potvrzeno, že kytice a čestný diplom byl udělen do správných rukou.

Došlo i na promítání festivalových znělěk jak dvou nových, tak i těch  z minulého roku. V nich si zahráli ocenění laureáti z předchozích let.

Marek Eben také poděkoval jménem pořadatelů všem festivalovým nadšencům za to, že zachovali svou přízeň i v době ekonomické krize. Vyjádřil svou lítost nad lidmi, které zasáhly ničivé povodně. Za každou vstupenku poputuje koruna na povodňové konto. Navíc generální partner festivalu, skupina ČEZ, lidem v postižených oblastech po tři měsíce odpustí poplatky za elektřinu.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..