Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jiří Bartoška: 44. ročník MFF Karlovy Vary prohlašuji za zahájený!

Redakce

Redakce

4. 7. 2009

„Je to jeden ze dvou nejstarších festivalů na světě“, uvedl oscarový režisér Miloš Forman, který na tradiční zahajovací cenemoriál dorazil se svou manželkou Martinou a herečkou Evou Holubovou. A právě tento slavnostní večer je jednou z nejprestižnějších kulturních akcí v ČR.

Mezi přítomnými byl i ministr kultury Václav Riedlebauch, který udělil vyznamenání za přínos české kultuře umělecké ředitelce festivalu Věře Zaoralové. Ta sklidila nadšený potlesk, čímž bylo potvrzeno, že kytice a čestný diplom byl udělen do správných rukou.

Došlo i na promítání festivalových znělěk jak dvou nových, tak i těch  z minulého roku. V nich si zahráli ocenění laureáti z předchozích let.

Marek Eben také poděkoval jménem pořadatelů všem festivalovým nadšencům za to, že zachovali svou přízeň i v době ekonomické krize. Vyjádřil svou lítost nad lidmi, které zasáhly ničivé povodně. Za každou vstupenku poputuje koruna na povodňové konto. Navíc generální partner festivalu, skupina ČEZ, lidem v postižených oblastech po tři měsíce odpustí poplatky za elektřinu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jiří Bartoška: 44. ročník MFF Karlovy Vary prohlašuji za zahájený!