Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Jihočeské divadlo uvádí na Otáčku Carmen. Příběh plný lásky a vášní

Hana Švarcová

Hana Švarcová

20. 7. 2013

Ve čtvrtek 18. července se na Otáčivém hledišti uskutečnila premiéra Bizetovy Carmen v podání baletního souboru Jihočeského divadla. Po čtyři večery ovládá českokrumlovskou letní scénu láska a vášně.

Původní operu Carmen přepsal ruský skladatel a pianista Rodion Shchedrin pro baletní zpracování, v němž roli Carmen ztvárnila Shchedrinova manželka Maja Plisecká.

Právě tuto verzi zvolili také jihočeští inscenátoři. Režie a choreografie se ujal Attila Egerházi, pro nějž byla Carmen v roce 2009 první spoluprací s Jihočeským divadlem.

FOTO: Na Otáčivém hledišti uvádí Bizetovu Carmen

Vášnivá Carmen uchvátí Český Krumlov. Zdroj: Jihočeské divadlo

„Prostor Otáčivého jeviště je pro mne přírodním divadelním prostředím, nikoli jen statickým místem. Má vlastní dynamiku, která je v souladu s naší uměleckou formou – tanečním uměním,“ říká o českokrumlovském Otáčivém hledišti Attila Egerházi.

V roli vášnivé a nezkrotné Carmen se představí baletní sólistka, pedagožka a choreografka Jihočeského divadla Linda Schneiderová a Petronela Bogdan, baletní sólistka, která v minulosti spolupracovala mimo jiné i s Petrem Zuskou, uměleckým šéfem baletu Národního divadla. Postavu Dona Josého alternují Viktor Svidró a Zdeněk Mládek, držitel Ceny Thálie za rok 2009.

FOTO: Jihočeské divadlo přesouvá vášnivou Carmen na Otáčivé hlediště

V roli Dona Josého (vpravo) se představí držitel Ceny Thálie Zdeněk Mládek.

Carmen, Otáčivé hlediště v Českém Krumlově, autor: Attila Egerházi, Georges Bizet, Rodion Shchedrin, režie a choreografie: Attila Egerházi, hrají: Linda Schneiderová/Petronela Bogdan, Viktor/Zdeněk Mládek, Cristina Porres Mormeneo/Barbora Coufalová, Béla Kéri Nagy/Péter Rovó, Patrik Čermák, Filip Löbl, Ondřej Martiš, Aleš Krátký, Adéla Abdul Khalegová, Světlana Mládková, Anna Oubramová, Laura Juncal Venero, Naďa Kabelová, Matálie Housková

Premiéra: čtvrtek 18. července

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jihočeské divadlo uvádí na Otáčku Carmen. Příběh plný lásky a vášní