Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jihoafrické duo Goldfish má nový klip. Utahují si v něm ze známých DJů

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

11. 6. 2013

Před necelými dvěma týdny představila dvojice jihoafrických hudebních producentů známých jako Goldfish svůj letos již druhý singl s názvem One Million Views, v jehož videoklipu si duo lehce utahuje z moderních diskžokejů jako Skrillex či David Guetta.

Goldfish Reprofoto: youtube.com

Goldfish Reprofoto: youtube.comfish

Za skupinou Goldfish, která pro české posluchače možná není příliš známá, stojí dvojice Dominic Peters a David Poole z Kapského Města. Jejich vystoupení jsou charakteristická živou muzikou hranou na klávesy, saxofon, flétnu či syntetizéry – i z toho vyplývá, že hudbu, kterou produkují, lze jen stěží někam zaškatulkovat.

Charakteristické pro tuto dvojici jsou i jejich veselé animované videoklipy, které doprovází většinu singlů. Právě poslední z klipů vzbudil na internetu velký zájem fanoušků i pozornost kritiků, jelikož si v něm troufalí producenti živé hudby utahují z moderních diskžokejů, kteří se pouze učí mačkat tlačítko přehrávání a sklízí úspěchy.

Ne každý vtip pochopil

Přestože je klip kreslený, lze v něm díky charakteristickým rysům některých DJů jednoznačně odhalit, koho si dvojice vzala na mušku. Mimo zmiňovaných Skrillexe a Davida Guetty se zde objevili také Daft Punk, Steve Aoki či Deadmau5, který následně sám videoklip na serveru YouTube v komentáři pochválil a s nadhledem vyjádřil i svůj souhlas.

I přes to, že Deadmau5 vtip pochopil, řadu posluchačů klip pobouřil – některé proto, že si utahují z jejich oblíbenců, jiné z toho důvodu, že se opovažují stavět vedle sebe značně odlišné producenty jako Daft Punk a Davida Guettu. Po zhlédnutí této kritiky se Goldfish na svém facebookovém profilu zeptali fanoušků, zdali není scéna elektronické hudby až příliš vážná.

Možná i díky této kritice, ale zejména hlavně kvůli perfektnímu provedení se singl rozlétl po africkém kontinentu a stal se velkým hitem nejen místních klubů. Společně s plánovaným vydáním nového alba Three Second Memory na konci léta a následným turné mají Goldfish opět nakročeno k velmi úspěšnému roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jihoafrické duo Goldfish má nový klip. Utahují si v něm ze známých DJů