Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Jezero Mondsee v Rakousku v sobě ukrývá čarovnou sílu

Lída Fikarová

Lída Fikarová

6. 8. 2017

Jezero Mondsee, kde pohledem zůstanete na  tajemné Dračí skále, se nepřekládá jako měsíční. Název se odvozuje od slova muž – Mann.  Mondsee patří také k důležitým mezníkům počátečních rakouských dějin.

Toto malé městečko je jen kousek vzdálené od města Salzburg v pohoří Salzkammergut. Může se chlubit nádhernou basilikou, zámkem a galerií, muzeem věnujícím se sedlákům, historickým muzeem i Salzkammergutlokal bahn – museem, kde jsou  uloženy veškeré materiály o tom, že i do této vesnice kdysi jezdívala malá lokálka. V případě dalších kulturních zařízení můžete navštívit nedaleký Bad Ischl, což je sídlo císařovny Sissi.

Městečko je přímo zaměřené na turismus, okolo jsou cyklistické a turistické stezky, které vedou i do další známé vesnice St. Lorenz nebo k dalším jezerům Attersee a Irrsee. Samozřejmě vodní turistika také není výjimkou. Pro děti je přímo v Mondsee připravena pláž s tobogánem a nejrůznějšími prolézačkami. V letních měsících můžete vyzkoušet i bungee jumping a jízdu na vodních lyží.

Golfové hřiště či  rybaření může být rozptýlením pro dospělé účastníky. Chcete-li si užít klidu, jako relaxaci využijte vandrování po horách.

Mondsee je známé  i festivaly, které pořádá. Nejznámější je například Musiktage nebo Seefestival, konající se většinou na přelomu července a srpna. Rekordní počet účastníků tu byl až 20 tisíc.

Ani v zimě Mondsee nezahálí, má výborné adventní trhy, kde je familiárnost hlavním tématem. V Mondsee a okolí se nikdy nudit nebudete a při pohledu na Dračí skálu budete zažívat takové menší deja vu, že už jste tu někdy byli.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jezero Mondsee v Rakousku v sobě ukrývá čarovnou sílu