Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jermaine Jackson si změnil příjmení. Nyní se podepisuje jako Jacksun

Redakce

Redakce

24. 2. 2013

Americký popový zpěvák Jermaine Jackson si změnil příjmení na Jacksun. Podle soudu v Los Angeles tak učinil z uměleckých důvodů.

Jackson 5. Zdroj: oficiální facebook The Jacksons

Jackson 5. Zdroj: oficiální facebook The Jacksons

„Pokud to může udělat Prince nebo P. Diddy, proč ne Jermaine?“ reagoval krátce na dotazy ohledně změny jména Jacksonův právník Bret D. Lewis v listopadu 2012, kdy byla žádost oficiálně podána. Sám zpěvák se ale ke svému rozhodnutí odmítl jakkoliv vyjádřit.

Jde už o druhou změnu jména

Osmapadesátiletému členu skupiny Jackson 5, který je zároveň jeden z bratrů Michaela Jacksona a Janet Jackson, a jenž je v současné době na turné po Evropě právě se třemi zbylými bratry, bylo jméno změněno ve středu 20. února, přičemž do médií se tato informace dostala už o dva dny později.

Druhý nejmladší člen proslulé generace Jacksonů přitom už za sebou jednu změnu jména má. V roce 1989 přijal jméno Mohammad Abdul Aziz poté, co konvertoval k islámu, tehdy šlo ale o akt, který formálně nepotvrdil žádný ze soudních tribunálů.

Jermaine Jackson se narodil roku 1954. Jeho nejslavnějším hudebním počinem je právě účinkování v uskupení Jackson 5. Mimoto nazpíval několik duetů s Whitney Houston a působil rovněž jako filmový režisér. Je otcem sedmi dětí a momentálně žije v americkém Los Angeles.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jermaine Jackson si změnil příjmení. Nyní se podepisuje jako Jacksun