×
TOPZINE.cz

Jennifer Lopez čelí kritice. Zpívala pro kontroverzního turkmenského prezidenta

FOTO: Jennifer Lopez
Jennifer Lopez Zdroj: Universal Music

Americká popová hvězda Jennifer Lopez způsobila menší kontroverzi, když odehrála koncert k narozeninám turkmenského lídra. Politické poměry v Turkmenistánu jsou totiž  terčem kritiky ochránců lidských práv.

Prezident Gurbanguly Berdymukhamedov oslavil své padesáté šesté narozeniny také za přítomnosti dalších oficiálních zástupců a diplomatů. Lopez odehrála své největší hity a nezapomněla přidat ani obligátní píseň Happy Birthday, kterou odehrála v tradičním turkmenském kroji.

Turkmenistán, jenž má jedny z největších zásob plynu a ropy v Asii, je kritizován za svůj opresivní režim a porušování lidských práv. Toho si Jennifer Lopez podle jejího PR týmu nebyla vědoma. Jinak by prý vystoupení odmítla.

Kde jsou fanoušci? Nesmějí na net

Zprávy o koncertu se začaly šířit poté, co Lopez napsala na síti Twitter status, ve kterém vyzývala k větší aktivitě své turkmenské fanoušky. Zapomněla však, že internet, a hlavně sociální sítě jsou v Turkmenistánu výrazně blokovány.

K pompéznosti celé akce přispělo také to, že se uskutečnila v několikamiliardovém resortu Avaza na pobřeží Kaspického moře, nedaleko města Turkmenbaši. Koncert zorganizoval Čínský národní podnik pro ropu a plyn.

Jennifer Lopez odehrála už několik podobných koncertů za nemalé peníze. Mezi poslední patřila vystoupení na svatbě uzbeckého byznysmena za 1 milion dolarů nebo koncert pro známého Telmana Ismailova za přibližně 1,4 miliónu dolarů.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..