Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jen růžová to může být! A sklenku růžového na to!

FOTO: Růžové květinyMáme tu zase neděli a to znamená, že přichází na řadu náš barevný kalendář. Dnes si představíme růžovou. Budete se divit, ale dnes již růžová barva není oblíbená jen u žen, ale často po ní sáhnou i muži.

FOTO: Kabelka Hermés Birkin

Slavná Birkinka v růžovém provedení, Zdroj: Hermés

Růžová je zábavná, živá a pozitivní. Navozuje pocit sladkosti a dívčí jemnosti. Je symbolem štěstí, romantiky a lásky. Jde o jedinou barvu, která nepůsobí negativně. Světlo světa spatří po spojení červené a bílé.

Jak kombinovat růžovou?

Růžové odstíny dávají prostoru rys ženskosti a náročnosti, vdechuje radost a nadšení do jakéhokoli interiéru. Je to barva klidu i pohody, která opticky zvětší a zútulní prostor. K růžové barvě se hodí dekorativní nábytek v barokním stylu nebo repliky. Co se týče kombinování s jinými barvami, skvěle vypadá s hnědou, která utlumí a uklidní výrazné sladké tóny.

Světle růžová je dostatečně jemná, takže si jí na stěnách téměř nevšimnete. Je to dokonalé barevné pozadí, které nepřevažuje, ale pouze doplňuje náladu pokoje a v kombinaci s tmavě růžovou bude váš pokoj vypadat úžasně. Kombinace světlé a tmavé se hodí do ložnic, obývacích a ženských pokojů.

FOTO: Růžové doplňky v interiéru

Až vás sladké dekorace omrzí, vyměňte je!, Zdroj: H&M.com

A jak zakomponovat tuhle barbínovskou barvu do oblečení? Zkuste růžovou spolu s černou. Tato kombinace je velice oblíbená i u mužů. Černé sako, černé kalhoty, světle růžová košile a tmavě růžová kravata. Další oblíbenou variantou je již zmiňovaná růžová a hnědá nebo růžová a bílá.

Na sklenku růžového

Mnoho lidí neví, co si o růžových vínech myslet. Můžou za to staré pověry, že růžové víno vzniká slitím nekvalitního červeného a bílého. Původ růžového vína je přitom úplně jiný. Vyrábí se z celé řady odrůd modrých hroznů a mohou se chlubit celou škálou barevných odstínů, nejčastěji s nádechem domalinova. Říká se, že růžové víno začíná svůj život jako víno červené, ale prožívá ho jako víno bílé. Není určené k archivování a pít by se mělo mladé, dokud má svěží ovocnou chuť a vůni. Nejlépe do jednoho až dvou let od sklizně. Já neodolám. A co vy?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jen růžová to může být! A sklenku růžového na to!