Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jeffree Star oslavil čarodějnice po svém. Předvedl bizarní show

Redakce

Redakce

2. 5. 2010

Na koncert jedné z nejkontroverznějších amerických celebrit Jeffreeho Stara připadlo příhodné datum 30. dubna neboli den známý jako čarodějnice. Na návštěvníky Lucerna Music Baru čekala taková show, o které si mohla většina příznivců masek a kostýmů, slavících kolem ohnišť, nechat jenom zdát.

Synthetic Season, Zdroj: myspace.com/syntheticseason

Synthetic Season, Zdroj: myspace.com

Kde se vzala, tu se vzala, objevila se na pódiu anglická dvojice Synthetic Season a spustila svou produkci. Slovo spustila je na místě, protože jejich hudba byla převážně elektronická a reprodukovaná a jediným živým nástrojem na pódiu byla kytara v rukou jednoho z členů. To, co s ní ale předváděl, by zvládl prakticky každý začátečník a pokud by se na hru soustředil, tak možná dokonce lépe. Podobný výkon předváděl i druhý  člen – zpěvák. Ten se spíše než zpěvu věnoval fanynkám, což se rapidně projevilo na jeho už tak slabém zpěvu. Spíše než jako koncert působilo vystoupení Synthetic Season jako teatrálnější balení fanynek.

Jako druzí přišli na řadu američtí BrokeNCYDE se stylem, který sami označují jako crunkcore. Co si pod tímto pojmem představit? Populární moderní odnož hip hopu zvanou crunk kombinovanou se screamem. I když jde o poměrně zvláštní směs, funguje. Pro mnohé návštěvníky byli totiž hlavním lákadlem večera právě BrokeNCYDE. Skupina vystupovala dost živě a dokázala publikum hned přivést do varu. Asi nejlepším kouskem v jejich podání byla coververze písničky Sexy Bitch od Davida Guetty a Akona. Mělo to však jeden háček. BrokeNCYDE používali playback, což z požitku ze živého koncertu ubíralo.

Jeffree Star, Zdroj: myspace.com

Nakonec nastal čas pro excentrického Jeffreeho Stara s živou doprovodnou kapelou. Osobně ho považuji za člověka, který neumí dělat nic jiného než dokonalý marketing a geniální self-promo založené pouze na svém bizarním, androgynním vzhledu a ohromné dávce sebevědomí. Během koncertu totiž jen potvrdil, že zpívat opravdu neumí a nezachránil ho ani half-playback, který zněl společně s poměrně zdařilou hudební produkcí. Cílem Starova vystoupení bylo šokovat a provokovat, což se mu vydařilo na jedničku. Jako by nestačilo úzké ženské oblečení odkrývající četná tetování po celém těle, neodpustil si Jeffree Star ani perverzní scénky a narážky. Koncert nakonec vypadal spíše jako travesti show s vlastním repertoárem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jeffree Star oslavil čarodějnice po svém. Předvedl bizarní show