Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

Jednolůžkové postele

Vaše dítě už vyrostlo z postýlky? Uvažujete o výběru vhodného lůžka pro děti, které bude využívat v příštích několika letech? Poradíme vám, jak postel pro dítě vybrat.

Dětská jednolůžková postel bezpečná i pro batole

Bezpečnost je prvním a nejdůležitějším problémem při výběru postele pro dítě. Postel dítěte by měla být pevně vyrobena tak, abychom se nemuseli starat o naše dítě při spánku nebo hraní v ložnici. Pro batolata je povinným modelem postel se zábradlím, díky níž naše dítě během spánku nespadne z postele. Takovéto postele pořídíte na lanonabytek.cz.

U většiny modelů lze zábradlí v případě potřeby odstranit. Taková dětská postel bude vhodná nejen pro batole, ale také pro starší dítě. Při výběru dětské postele je třeba vzít v úvahu i povrchovou úpravu. Zajímat by vás měly hrany postele a také použitý materiál a svrchní lak či barva. Ty musí být zdravotně nezávadné.

Jak vybrat vhodnou postel?

Nabídka postelí pro děti je poměrně pestrá a výběr není zrovna snadný. Při výběru dokonalého modelu berte v potaz věk a výšku dítěte. Jedná se o dočasné řešení nebo plánujete další změnu postele v jeho pubertě?

Pokud bude vaše dítě spát ve stejné posteli jako po mnoho let, vyplatí se koupit větší jednolůžko. Když kupujete postel s rezervou, vezměte v úvahu naši vlastní výšku. Pokud patříte k vysokým lidem, může být vaše dítě také vysoké. Pamatujte především na pohodlí dítěte.

Klasická jednolůžková postel je často vybírána pro místnosti, ve kterých je jedna stěna určena pro tento kus nábytku. Nevyžaduje skládání, může mít nádobu na ložní prádlo. Při nákupu tohoto typu postele se vyplatí vybrat model s dřevěným opěradlem, aby se dítě, které sedí, neopřelo o studenou zeď. U těchto typů postelí je třeba zakoupit vhodnou matraci. Tyto postele se hodí i do menších pokojů, díky kompaktním rozměrům nezaberou mnoho místa, přesto se na nich dítě pohodlně vyspí.

Postel pro chlapce či dívku?

Dětské postele by měly být bezpečné a přizpůsobené jejich potřebám. Vyplatí se koupit barevné dětské postele? Podle našeho názoru rozhodně ano. Barva je důležitá, protože by měla odpovídat uspořádání dětského pokoje, přinášet harmonii a přizpůsobit zbytek nábytku v místnosti. Pamatujme na to při výběru postele pro dítě. Děti každého věku milují barevné předměty a obklopení dítěte vhodnými barvami podporuje jeho vývoj.

V lanonabytek.cz můžete vybírat postele v klidných odstínech jako jsou bílá, modrá, šedá nebo klasický přírodní odstín dřeva. Skutečnost, že dřevo je na dotek teplé, je velmi důležitá, takže když se ho vaše dítě dotkne, nebude cítit žádné nepohodlí.

Pokud jde o design, můžete snadno najít nejvhodnější model mezi dětskými postelemi. A pokud je dítě starší a již má nějaké oblíbené vzory, barvy nebo hračky, zahrňte je do hledání postele a zeptejte se ho, zda mu bude vyhovovat daný model. Postel může být se zábranou i bez, se zásuvkami na hračky či lůžkoviny nebo může mít podobu domečku. Naše děti si obvykle vybírají postel ve své oblíbené barvě nebo zdobené způsobem, který se jim nejvíce líbí. Vzhled je tedy velmi důležitou záležitostí nejen pro rodiče, ale také pro dítě.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jednolůžkové postele