Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jediný letošní koncert skupiny Kabát rapidně zvedl návštěvnost festivalu Benátská noc 2010

Členové české rockové formace Kabát vběhli na hlavní scénu Benátské noci v půl desáté a upřímně přivítali desítky tisíc fanoušků, které se sešly před pódiem v kovbojských kloboucích a s kelímky plnými piva, jež během večera poletovaly vzduchem a svlažovaly rozpálené publikum.

Skupina Kabát, Zdroj: archiv kapely

Benátská noc 2010 byla jediným českým festivalem, který Kabáti letos poctili svou návštěvou, zřejmě k příležitosti výročí jeho plnoletosti. Pro tuto událost si skupina připravila speciální ohnivé efekty, v přední části pódia vystřelovaly plamenné jazyky a doplňovaly písničky s pekelnou tematikou jako například Starej bar nebo Dole v dole.

Frontman prokázal vyjma zpěvu také své komediální schopnosti, jeho energická gestikulace přiváděla účastníky k fanatickému řevu (při sledování publika jsem přesně pochopila často používaný výraz davové šílenství).

Vzduchem se vznášely balónky, pogovaly i děti

Vzduchem se na provázku vznášel růžový balónek ve tvaru srdce, staří i mladí se září v očích zpívali všechny skladby spolu se zpěvákem Pepou Vojtkem, dokonce jsem zahlédla asi desetiletého chlapečka, jak se zájmem poskakuje do rytmu a mává nad hlavou svou malou ručičkou s paroháčem.

Jediní, koho snad koncert tuzemských rockerů vůbec nevzrušil, byli členové ochranky, kteří s výrazem Kabáti? What the fuck? Nuda! obcházeli před pódiem a pohledem vraždili vzrušené posluchače, tlačící se na kovové zábrany.

Na Benátské noci byla letos téměř dvakrát vyšší návštěvnost

Podle pořadatelů se letošní návštěvnost vyhoupla na neuvěřitelných 30 tisíc lidí, což bylo o 13 tisíc více než loni. Přítomní posluchači rozhodně neměli čas přemýšlet o jakémkoli zklamání, Kabáti si dali záležet, bylo očividné, že je hraní baví a že spokojenost fanoušků je pro ně velmi důležitá.

Své vystoupení skupina zakončila deset minut před avizovaným koncem (přídavek se kupodivu nekonal), a to skladbou Moderní děvče z roku 1993. „Je neuvěřitelný, jak dlouho ji hrajeme,“ divil se Vojtek. „Přátelé, děkujeme vám, že jste to vydrželi!“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jediný letošní koncert skupiny Kabát rapidně zvedl návštěvnost festivalu Benátská noc 2010