Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Je vykukující spodní prádlo sexy, nebo trapas?

Anna Talašová

Anna Talašová

13. 7. 2011

Rozhlédněte se v teplých dnech po ulici. Támhle podprsenka zařezávající se do zad, tuhle zase kalhotky, které by jejich majitelka měla raději vyhodit než vystavovat. Co někdo odsuzuje, jiný lačně hltá pohledem. Je vykukující spodní prádlo sexy nebo trapas?

FOTO: Vykukující spodní prádlo

Sexy? Jak kdy, Zdroj: lookbook.nu, youtube.com

Nedávno jsem četla článek o prohřešcích, které děláme v létě v oblékání. Jeho autoři byli docela přísní, neprošla ani odhalená kolena, v případě, že jsou o trochu tlustší než ideál. Ze šťavnaté diskuze pod článkem bylo patrné, že Češi si stejně budou i nadále nosit, co chtějí. Nekompromisní zákazy i dobře míněné rady opět nepadly na úrodnou půdu. Článek i názory čtenářů mě ale přivedly k úvaze nad vykukujícím spodním prádlem. Je to trapas nebo sexy?

Různě staré průzkumy odrážejí klasickou rozpolcenost naší společnosti, kdy vykukující kalhotky nebo ramínka podprsenky připadají rajcovní asi polovině populace. Nic ale není tak jednoduché. Nejde vzít všechny případy čouhajícího spodního prádla, hodit je do jednoho pytle a zprůměrovat.

Záleží nejen na postavě a příležitosti. Svou roli hraje prádlo samotné a v neposlední řadě i výsledný dojem, který málokdo z těch, které prádlo nechají vykukovat, umí ukočírovat.

Vykukující prádlo pouze na dokonalé tělo?

Tak to je omyl. Kolikrát vás ani postavička 90-60-90 nezachrání. Lacině vypadající holka s dokonalou postavou, která se kromě čouhajících kalhotek pyšní i umělými nehty, odrosty a obnošeným padělkem kabelky nikomu normálnímu sexy připadat nemůže. Mezi normální lidi nepočítám hormony otupělé puberťáky a dělníky na stavbě.

Sexy efektu nedosáhnete ani se zapraným prádlem, které má své lepší roky za sebou a dokonale vám nesedí. Představte si buřty, které dokáže vykouzlit podprsenka na zádech. To fungovat nebude. A spodní prádlo vykukující u maturity, pracovního pohovoru, slavnostního oběda? Pokud to doteď bylo nevkusné, v těchto případech jde opravdu o faux pas.

Raději to nezkoušejte

Dokonalá postava, krásné spodní prádlo, vhodná příležitost i odvaha pořád nemusí stačit k pozvednutí vykukující podprsenky nebo kalhotek na estetický detail. Potřeba je k tomu cit a vkus. A ne malá dávka. Nosit vykukující prádlo umí na světě pár lidí, kteří by se dali spočítat na prstech.

Takže ano, vykukující spodní prádlo může být sexy, ale je hodně nepravděpodobné, že zrovna v tom vašem případě. Poodhalená krajková podprsenka je sexy na modelkách v katalogu Victoria’s Secret nebo doma v soukromí. Sexy nejsou zaříznutá tanga a kus holého pozadí, které vídáme v tramvaji, ve škole nebo co hůř, v restauraci nebo jídelně. Já o ničí holý zadek nestojím, věřte mi.

Myslíte si, že na to máte? Řadíte sami sebe mezi těch pár vyvolených, kteří vyčuhující prádlo umí nosit? Tak pozor, abyste se jednoho dne nenašli jako další odstrašující příklad na blogu Módní peklo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Je vykukující spodní prádlo sexy, nebo trapas?