Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Je třeba zabít Davida v Muzeu mučicích nástrojů

„Žiju si svůj discopříběh…“ Nejen tento oblíbený a energický song je na CD, které obsahuje výběr písní z nového muzikálu Je třeba zabít Davida. Pokřtěno bylo v Muzeu mučicích nástrojů, kde se taková akce odehrála vůbec poprvé.

Michal David při křtu CD, Foto: Martin J. Polák

Poslední květnová středa patřila křtu nové crazy muzikálové parodie s písněmi Michala Davida. Pokřtil ho i sám Michal David. Kromě populárního hitmakera se na akci objevili další hlavní tvůrci a aktéři představení. Mezi nimi byl například producent Oldřich Lichtenberg, režisér Radek Balaš či zpívající Bohouš Josef, Monika Absolonová, Linda Finková, Alan Bastien a baviči Aleš Háma a Jakub Wehrenberg.

„Je to celé postaveno na tom, že si děláme opravdu legraci ze všeho a to tak, že nic nezůstává svaté. Samozřejmě začínáme u nás samých. Děláme si legraci sami ze sebe, z muzikálových klišé, ze známých mystických postav, z různých filmových hitů,“ řekl režisér Balaš s tím, že právě hity se používají k tomu, aby se z nich udělala sranda.

Nový muzikál je parodií na showbusiness

Na křtu byl představen taktéž videospot k muzikálu, ve kterém vystupuje hned několik osobností naší hudební scény. Nechybí ani sám mistr Gott! Režisér krátkého propagačního dílka nezapomněl uvést, že všichni aktéři se ho zúčastnili bez nároku na honorář.

V Muzeu mučicích nástrojů bylo veselo, Foto: Martin J. Polák

CD obsahuje některé speciální verze hitů z představení. Posluchači si tedy mohou vychutnat šestnáct skladeb v jiném podání i provedení. Na tom se shodli jak producenti muzikálu, tak vydavatelství Popron Music. Především jsou zde zařazeny písničky v interpretaci samotného Michala Davida. Jsou jimi Tak ruku mi dej a Discopříběh, které na jevišti nejsou v této podobě ke slyšení. Cílem bylo také to, aby nahrávky z alba mohly fungovat v rozhlasovém vysílání jako samostatné písně. Za ty jmenujme Třetí galaxii v podání Romana Vojtka.

Na soundtracku muzikáloví fanoušci naleznou i nezkrácenou skladbu BELLS OF LOVE nebo upravený hit Teď královnou jsem já – jak jinak než nazpívaný Monikou Absolonovou. Jako bonus je zařazena až devítiminutová finálová discomedley, kterou nazpíval Michal David (za účasti Filipa Antonia v písni Sen kovbojů). Ta obsahuje celkem devět hitů a má ambice stát se vyhledávanou nahrávkou na našich diskotékách.

Playlist CD Je třeba zabít Davida

1. TAK SE LÁSKO MĚJ – Instrumental
2. TAK RUKU MI DEJ – Michal David
3. BELLS OF LOVE – M. David, K. Gott, H. Vondráčková, K. Brožová, Dasha, P. Muk, L. F. Hagen, Z. Izer, D. Barták, Š. Vaňková, D. Hůlka, A. Amiri, P. Kolář, D. Nekonečný, A. Hemala
4. LÍBEZNÁ – Marian Vojtko
5. TŘETÍ GALAXIE – Roman Vojtek
6. DISCOPŘÍBĚH – Michal David
7. PRÁVĚ ZAČÍNÁME – Aleš Háma, Jakub Wehrenberg, Michal David
8. STRÝČEK ŠUSTA SUŠIL ŠVESTKY – Aleš Háma, Jakub Wehrenberg, Bára Štěpánová
9. MÁ BÝT U BALEŤÁKŮ! – Bohouš Josef, Aleš Háma
10. MŮJ SLOGAN – Martin Pošta
11. SPRÁVNEJ TÝM – Roman Vojtek, Bára Štěpánová
/ NONSTOP – Instrumental
12. I WANNA BE (LOVED BY YOU) – Michal David
13. SEN KOVBOJŮ – Filip Antonio
14. JÁ JSEM TVŮJ BŮH – Filip Antonio, Martin Pošta, Bohouš Josef,  Roman Vojtek
15. TEĎ KRÁLOVNOU JSEM JÁ – Monika Absolonová
16. TAJ BA TI ŠLÁPNI – Aleš Háma, Jakub Wehrenberg, Roman Vojtek,  Martin Pošta, Bohouš Josef, Jan Fiala

Bonus

17. FINÁLOVÁ DISCOMEDLEY
TŘETÍ GALAXIE, PRÁVĚ ZAČÍNÁME, RUSKÁ MÁŠA, BELLS OF LOVE, SEN KOVBOJŮ, TAK NA TO ŠLÁPNI, DLOUHÁ NOC, NONSTOP, SPRÁVNEJ ČAS

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Je třeba zabít Davida v Muzeu mučicích nástrojů