Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Je seznámení přes internet bezpečné?

Irena Siudová

Irena Siudová

23. 4. 2011

Vzpomínáte si na film Láska přes internet? Ten doslova odstartoval novou romantickou éru. Na internetu sháníme klidně jen někoho pro flirt, sex nebo natolik vzrušující vzkazy, nakolik vám jen představivost dovolí. Ale jak zvládnout přechod z kybernetické schůzky v setkání v tváří tvář?

Co když má člověk na druhé straně manžela/manželku?, Zdroj: sxc.hu

Možná jste to zkusili i vy, nakouknout na nějakou ze seznamek. Nebo jste jejími pravidelnými uživateli. Jen málokdo v dnešní době nevyužil internet k navázání kontaktu s vytouženým protějškem. A když se vám podaří na něj narazit, cítíte se jako v sedmém nebi. Jenže z toho nebe můžete pěkně rychle sletět dolů. A pořádně si u toho nabít zadek.

Ozval se vám dokonalý muž, je vtipný, inteligentní, měří metr devadesát, má husté černé vlasy a uhrančivé hnědé oči. Posílá vám básničky, při jejichž četbě se vám orosí oči a srdce poskočí natolik, že jste si jistá, že je to on. Jenže při schůzce naživo se z něj vyklube neupravený, nemotorný týpek se střapatým účesem a pár kily na víc. Jste zklamaná, že jste pěkně naletěla.

Stejně tak se může stát vám, pánové, že místo dlouhonohé a dlouhovlasé kočky přijde na schůzku nezajímavá holka s předkusem. Jste naštvaní a nejraději byste vzali nohy na ramena. Chápu. Ale napadlo vás vůbec, že pokud by byli upřímní, nikdy byste se s nimi nesešli a nedali jim vlastně ani šanci? Přišli byste třeba o možnost zjistit, že ten kluk nebo ta dívka jsou ve skutečnosti velcí sympaťáci, se kterými se nejen skvěle pobavíte, ale kteří vás na druhý pohled opravdu zaujmou.

Nesmrtelná naděje

V případě, že se z toho druhého ale nevyklube nikdo zajímavý, nejspíše budete hledat dál. Ono na poprvé to přeci vyjde málokomu. A tak hledáte dál a dál, neváháte přihodit nějaké své sexy fotky a svěřujete se anonymní osobě na druhé straně. Nezapomeňte však, že tak jako si vy přidáte navíc pár centimetrů na výšku a uberete pár centimetrů v pase, ten druhý může jednat stejně. Je to svým způsobem hra, kterou dobrovolně hrajete.

Snažíte se okouzlit toho druhého a dopřáváte si navzájem nějaké to oťukávání. Svěřujete se mu/jí a s novou nadějí věříte, že teď už to opravdu vyjde. Jenže na internetové síti se kromě vás a těch, kteří se vám nezamlouvají, nachází další typy lidí, o nichž byste měli vědět.

Sukničkáři – může to být právě ten kluk, se kterým si teď píšete. Romantik s hezkým obličejem. Líbí se vám a děláte si naděje. A pak když se setkáte, je přesně takový, jak jste doufala. Pak přijdou první polibky a brzy také sex. Nemůžete se dočkat, až vám druhý den napíše, ale ono nic. Byla jste jen jednou z řady. Naivní dívka, která naletěla. Bohužel jsou takové i některé holky. Takže naletět můžou úplně stejně taky kluci.

Ženáči/Vdané ženy – jde o podobný typ jako jsou sukničkáři, ale nevykašle se na vás hned. Manželský život je už nudí a hledají rozptýlení. Že se jím stanete vy, to už vám bohužel neřeknou. Případně řeknou, ale budou tvrdit, jak jsou ve svém vztahu nešťastní a vy jste sluncem pro jejich smutné dny. Kecy!

Úchyláci, sexuální devianti – tak tahle skupina je velice nebezpečná. Dříve než se nadějete, můžete naletět nebezpečnému maniakovi, který vám může skutečně ublížit. O své schůzce na slepo raději vždy informujte někoho z kamarádů nebo rodiny. Řekněte jim, kam a v kolik jdete, nejlépe s sebou vezměte někoho, kdo bude třeba nenápadně sedět opodál. Opravdu nikdy nevíte, co se může z dotyčného vyklubat.

Představujete si, jak vaše případná drahá polovička vypadá?

Vrahové – i ti se pohybují po internetu a svou oběť si mohou vybrat právě přes online seznamku nebo přes Facebook. Vzpomeňte si, kde už jste tohle slyšeli. No ano, ve zprávách. Takže bacha. Řiďte se předchozím pravidlem a v případě, že se vám dotyčný bude zdát podezřelý nebo dokonce nebezpečný, bude vás po schůzce pronásledovat a obtěžovat (ať už osobně nebo prostřednictvím mobilu a internetu), okamžitě informujte policii!

Nebezpečí se můžete vyhnout sami

Tak vidíte, moc romantické to není. Z platonické lásky se velice snadno může vyklubat horor, který může z fleku konkurovat Tarantinovým filmům. Přitom bychom se některých problémům mohli vyhnout. Stačilo by nedávat na svůj profil fotky ve spodním prádle, v plavkách nebo ve vyzývavých pózách.

To ani nemluvím o tom, že je někomu, koho ani neznáte, sami a dobrovolně pošlete! Přesné místo bydliště a to, kde chodíte do školy nebo práce, si nechejte nějaký čas pro sebe. Statusy typu „Právě si jdu sám/sama proběhnout do parku, kdo se přidá?“ vám můžou taky nadělat pěknou neplechu. Aby se totiž nepřidal někdo, o koho v žádném případě nestojíte.

Happy end?

Přesto díky seznamce na internetu nalezla svou lásku spousta lidí a mnohým to dokonce vydrželo. Někteří trumfli i romantickou love story Meg Ryan a Toma Hankse. O těch šťastných koncích si ale povíme v příštím pokračování.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Je seznámení přes internet bezpečné?