×
TOPZINE.cz

Je mnoho způsobů, jak se odreagovat od školy. Ztuhlé tělo vyléčí sport

FOTO: Základní škola, Zdroj sxc.huDíky stále populárnějším volnočasovým aktivitám roste u mladých lidí zájem o návštěvy sportovišť. Touto činností naplněný volný čas může být velmi vhodným a užitečným doplňkem týdenního programu.

FOTO: Třída
Když nejsme ve škole, můžeme vyzkoušet jako odreagování sport, Zdroj: sxc.hu

Studentský život je pestrý, plný svobody, možností a času. Klišé „nejlepší léta života“ nevzniklo náhodou, a proto rodičům na monotónní vlně pracovních směn musíme tolerovat jeho užívání.

Na výběr je celá škála sportů

S počtem přibývajících zkoušek s tím pravděpodobně nebude souhlasit mnoho pilných a učebnicemi zarovnaných studentů, kteří po probdělé noci v ranních hodinách zahazují láhev Coly a vrhají se po lógru na dně hrníčku jako posledním zdroji kofeinové dávky, ale tato období naštěstí netrvají dlouho.

Ve volném čase se ze studentů stávají kuchaři svého diářového menu. Například sportovní aktivity mají významnou roli v týdenním programu, neboť jsou již generacemi osvědčeným receptem na načerpání nových studijních sil. Dle chuti lze volit z nepřeberné škály sportů.

Raketové sporty nabízejí studentské slevy

S rostoucími investicemi měst i krajů po celé České republice do budování nekonečných kilometrů stezek pro cyklo-sport a in-line se úměrně zvyšovala i obliba jejich využívání mezi studenty. Výborně poslouží pro odreagování a protáhnutí přednáškami ztuhlého těla.

Nezřídka je oceňována také finanční nenáročnost provozování. Vybavení se dá pořídit již za pár hodin brigády. Stejně tak se studentskému zájmu těší provozovatelé aktivit pod střechou.

Squash také láká na studentské slevy, Zdroj: sxc.hu
Squash také láká na studentské slevy, Zdroj: sxc.hu

Raketové sporty jako squash nebo badminton lákají na výrazné studentské slevy, zatímco tance jako například latinsko-americká Zumba na stále širší nabídku cvičitelů a časovou dostupnost.

Mladí lidé dnes také hojně vyhledávají sporty s příměsí adrenalinového zážitku. Vhodnou volbou v tomto případě bývají lanová centra, horolezecké stěny, kurzy potápění, sportovní střelba nebo motosport.

Slavnostní dohrou každé sportovní aktivity bývají posezení se spoluhráči ve vinárnách, barech, hospůdkách, čajovnách, restauracích a podobných zařízeních. Většina studentských měst jimi překypuje na každém rohu. Nabízí tak studentům ideální prostředí jak k zábavě, tak k řešení školních i osobních problémů.

Po takto využitém dni je ale tou vůbec nejoblíbenější činností spánek. Vždyť přece škola není zajíc, neuteče. A úkoly se udělají zítra.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..