Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Je marihuana sexuální stimulant? Víme, co s vámi udělá v posteli

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

2. 5. 2017

Mýtů kolem marihuany a jejích účinků je nespočet. Jeden takový ale uvádí, že funguje jako afrodiziakum a že zvyšuje sexuální touhu. Přesvědčte se s námi, co je na tom pravdy. Je marihuana sexuální stimulant?

Konopí je afrodiziakum

Konopí je známe svými léčivými účinky, často se ale také traduje, že má afrodiziakální účinky, a zvyšuje tak sexuální touhu. Parta vědců z texaské univerzity se v jednom ze svých výzkumů pokusila zjistit, zda jde o mýtus nebo o holý fakt. Výsledky jejich bádání jsou ale sporné.

Na jedné straně stojí fakt, že marihuana zrychluje tep, pomáhá prokrvit tkáně, čímž zvyšuje libido a vylepšuje požitek ze sexu. Nicméně afrodiziakem v pravém slova smyslu není.

Marihuana a erekce

Na druhou stranu ale způsobuje poruchy tvorby spermií a menstruačního cyklu. K americkým kolegům se v tomto směru přidávají i australští vědci, jejichž nedávný výzkum dokonce prokázal, že pravidelní konzumenti THC mají problémy s dosažením erekce.

Vliv marihuany na seznamování

V jednom případě lze marihuanu i tak označit za sexuální stimulant – potlačuje zábrany. Když se vrátíme ke studii amerických vědců, z výsledků vyplývá, že její účinky zvyšují schopnost komunikovat a prodlužují postelovou předehru.

V tomto případě ale existuje větší pravděpodobnost, že pod vlivem drogy skončíte v posteli s někým, kdo vám ráno po probuzení a vystřízlivění po estetické stránce nic neřekne. Americké výzkumy totiž dokazují, že lidé pod vlivem drog považují své potenciální protějšky za atraktivnější.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Právě čtete

Je marihuana sexuální stimulant? Víme, co s vámi udělá v posteli