Je marihuana sexuální stimulant? Víme, co s vámi udělá v posteli

marihuana sexuální stimulant

Mýtů kolem marihuany a jejích účinků je nespočet. Jeden takový ale uvádí, že funguje jako afrodiziakum a že zvyšuje sexuální touhu. Přesvědčte se s námi, co je na tom pravdy. Je marihuana sexuální stimulant?

Konopí je afrodiziakum

Konopí je známe svými léčivými účinky, často se ale také traduje, že má afrodiziakální účinky, a zvyšuje tak sexuální touhu. Parta vědců z texaské univerzity se v jednom ze svých výzkumů pokusila zjistit, zda jde o mýtus nebo o holý fakt. Výsledky jejich bádání jsou ale sporné.

Na jedné straně stojí fakt, že marihuana zrychluje tep, pomáhá prokrvit tkáně, čímž zvyšuje libido a vylepšuje požitek ze sexu. Nicméně afrodiziakem v pravém slova smyslu není.

Marihuana a erekce

Na druhou stranu ale způsobuje poruchy tvorby spermií a menstruačního cyklu. K americkým kolegům se v tomto směru přidávají i australští vědci, jejichž nedávný výzkum dokonce prokázal, že pravidelní konzumenti THC mají problémy s dosažením erekce.

Vliv marihuany na seznamování

V jednom případě lze marihuanu i tak označit za sexuální stimulant – potlačuje zábrany. Když se vrátíme ke studii amerických vědců, z výsledků vyplývá, že její účinky zvyšují schopnost komunikovat a prodlužují postelovou předehru.

V tomto případě ale existuje větší pravděpodobnost, že pod vlivem drogy skončíte v posteli s někým, kdo vám ráno po probuzení a vystřízlivění po estetické stránce nic neřekne. Americké výzkumy totiž dokazují, že lidé pod vlivem drog považují své potenciální protějšky za atraktivnější.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*