Je libo křesílko z lidské kůže? Britka modeluje kontroverzní nábytek

FOTO: nabytek:kuze_nahled

Toužíte po kožené sedačce do obýváku? Až uvidíte tenhle miniaturní nábytek, dost možná si to rozmyslíte. Britská výtvarnice totiž vytvořila modely bytového vybavení z imitace lidské kůže.

Kontroverzní modely nábytku navíc nechala vyfotografovat držené v rukou, s nimiž křesla a sedačky místy dokonale splývají. Nechutné? Možná. Pro Jessicu Harrison je ale lidská kůže fascinujícím objektem, který podle jejích slov „spojuje člověka se světem“.

Jessica se v nekonvenčním sochařství vysloveně vyžívá. V minulosti už šokovala sérií panenek ve viktoriánském stylu, které ale připomínají zombie: mají po těle krvavé skvrny nebo jim chybí hlava… Kdoví, třeba kožený nábyteček zhotovila právě pro ně.

Na jejích oficiálních stránkách je pro zájemce k dispozici i obchod, kde si můžete tištěné fotografie kožených modelů s názvem Handheld objednat domů.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá
Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*