Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Je libo arménské filmy? Světozor nabídne mnohem víc

Redakce

Redakce

18. 4. 2010

Svetozor_768x512V pondělí 26. dubna bude zahájena čtyřdenní přehlídka filmové tvorby zemí Sdružení nezávislých států. Na rozdíl od minulých ročníků budou mít diváci šanci zhlédnout filmy nejen ruské, ale třeba také arménské nebo ukrajinské. Na promítání si budete moci zajít do kina Světozor.

Zdroj: kinosvetozor.cz

Světozor Zdroj: kinosvetozor.cz

Jedna válka, mnoho filmů

Přehlídka filmů bude zahájena premiérou snímku Jedna válka. Promítání uvede Ruska Vera Glagolevová, známá herečka a režisérka. Mezi další vynikající počin ruských režisérů, na které se diváci mohou těšit, patří Propletené paralely, které natočil Arménec Ovanes Galstjan. Za zmínku stojí také Zkrat pěti mladých a úspěšných ruských tvůrců: Kirilla Serebrennikova, A. Germana ml., Ivana Vyrypajeva, Pjotra Buslova a Borise Chlebnikova. Dále se bude promítat třeba Vlček, Pohřběte mě za lištou nebo Dárek pro Stalina.

V průběhu čtyř dnů je možno narazit hned na několik příběhů s válečnou tematikou. To není náhoda. Letošní rok by totiž měl připomínat 65. výročí ukončení 2. světové války. Návštěvníka přehlídky tak pravděpodobně zasáhnou citově vypjaté příběhy těch, kteří bojovali proti režimu – ať už fašismu, nebo komunismu.

Zdroj: distributor filmu

Jedna válka Zdroj: distributor filmu

Šťastný konec

Přehlídka bude symbolicky ukončena 29. dubna snímkem Májové hvězdy. Ten vznikl pod taktovkou režiséra Stanislava Rostockého. Příběh vypráví o prvním dni po válce a odehrává se v osvobozené Praze. Vznikl v roce 1959 a natáčel se v tehdejším Československu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Je libo arménské filmy? Světozor nabídne mnohem víc