Menu
TOPZINE.cz
Hry na PC

Je airsoft nový paintball?

Paintball je populární už dlouhá léta a většina z nás víceméně ví, o co jde. Možná však ještě nevíte, že airsoft se stává stejně populární. Tento sport je také založený na střelbě, ale vyznačuje se využitím prvků vojenské strategie, často odkazuje na historické boje a shromažďuje velmi angažovanou komunitu. Jde o aktivitu mnoha tváří, která může zajímat širokou skupinu nejen příznivců rekreační střelby, ale také milovníky historie, nebo lidi, kteří chtějí aktivně trávit čas mezi přáteli. Airsoft je stejně zajímavý jako paintball a určitě přináší spoustu emocí. Obě tyto činnosti mají mnoho společných bodů, ale jsou mezi nimi i zásadní rozdíly. Vyplatí se předem zjistit v čem se liší.

Airsoft a paintball – rozdíly a podobnosti

Airsoft a paintball jsou na první pohled zábavou pro ty, kteří si rádi čas od času zastřílí. Jsou to týmové hry, takže poskytují mnohem více zážitků – střílíme nejen na terč nebo do plechovek na vlastní zahradě, ale čelíme skutečným „nepřátelům“, tedy týmu soupeřů. Ten prvek rivality dělá hru ještě více vzrušující. Airsoftové a paintballové akce lze organizovat v lese nebo v uzavřeném prostoru, například v opuštěné továrně nebo skladu. Stále populárnější jsou také rychlé hry, ke kterým se využívají další překážky.

Paintball může využívat vojenské prvky, např. v podobě maskáčového oblečení, ale vojenská atmosféra je podstatou airsoftu. Začněme samotným vybavením, jsou to airsoftové zbraně – na plastové kuličky ráže 6 nebo 8 mm. Repliky jsou vyrobeny v měřítku 1:1 a co nejvěrnější podoba originálu poukazuje na vysokou kvalitu daného modelu. Realizmus je důležitý – také během hry, proto se často jejím scénářem navazuje na skutečné historické bitvy nebo ty pro nás více známí ze současnosti. Strategie a schopnost udržet si náskok před soupeřovými kroky jsou také velmi důležité. Airsoftové hry lze hrát hodiny a dokonce se pořádají víkendové akce. V paintballu jsou hry mnohem kratší a trvají, dokud není zasažen poslední hráč z týmu soupeře. Používají se barviva, která nemají nic společného se skutečnými střelnými zbraněmi, a z paintballových zbraní se střílí kuličkami naplněnými barvou.

Kdo by si měl vybrat airsoft?

Airsoft je sport pro ty z vás, kteří hledají vzrušující a různorodou aktivitu. Airsoft je současně fyzickou i psychickou aktivitou. Nejen, že během něj můžete trénovat svou fyzickou zdatnost, ale také je potřeba vymyslet strategii. Užitečné budou i technické dovednosti, které lze rozvíjet při úpravě repliky použité ve hře. Pokud se zajímáte o historii, armádu a široce chápané vojenství, airsoft se také osvědčí při rozvíjení takových koníčků. Je to ideální způsob, jak trávit volný čas s přáteli nebo navazovat nové známosti. Každý člen týmu v ní hraje důležitou roli – je oporou pro ostatní hráče a také s touto podporou může počítat. Doporučujeme vám seznámit se se světem airsoftu, protože je opravdu velmi zajímavý. Doporučujeme se seznámit s webem Gunfire – najdete tam tipy, zajímavosti, základní informace o airsoftu a také vybavení, které je jeho nedílnou součástí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Je airsoft nový paintball?