Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jazz Dock přivítá Ty Lidi od Jaryna Janka

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

12. 5. 2011

Zkušený basista Jaryn Janek vydává své vůbec první sólové album Ty Lidi. 13. května pokřtí tento svůj sólový debut společně se spoustou zajímavých hostů v pražském klubu Jazz Dock. Už výběr lokace naznačuje, jakou hudbu můžete čekat.

Foto: Jaryn Janek

Jaryn Janek pokřtí své debutové sólové album Ty Lidi, Zdroj: Indies Scope

Nemusíte se však bát, že by Jaryn Janek sklouzl do kategorie free-jazzu, hudby plné kudrlinek a komplikovaných postupů, přestože by na to Jaryn, co se týče muzikantského umu, rozhodně měl. Album Ty Lidi je ale příjemným počinem na pomezí jazzu, folku a rocku.

Spousta z vás dost možná neví, kdo že to ten Jaryn Janek je, což je ovšem nevděčný úděl doprovodných hudebníků. Jaryn se objevil například v kapele Krucipüsk, zahrál si v doprovodné kapele Kamila Střihavky, nebo Václava Noida Bárty. Jeho první úspěchy se ovšem pojí hlavě s kapelou Eleison. To už jsou trochu známější jména, že?

Na album Ty Lidi si Jaryn Janek přizval spoustu zajímavých hostů jako je třeba Lenka Dusilová, nebo Martina Fišerová, které se společně s dalšími jmény objeví i na křtu. Jaryna bude doprovázet kapela ve složení Petr Uvíra (kytara), Martin Kopřiva (bicí), Vít Halška (perkuse) a Jaroslav Friedl (kytara). Celý křest bude 13. května v klubu Jazz Dock začínat ve 22 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jazz Dock přivítá Ty Lidi od Jaryna Janka