Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jason Mraz zahraje v Praze. Svým koncertem bude hlásit poselství lásky a míru

Adriana Semlová

Adriana Semlová

24. 7. 2011

Americký muzikant a skladatel Jason Mraz vyráží letos na celosvětové turné, během kterého navštíví i Českou republiku. Svými koncerty chce šířit mír a lásku a také chce být skrze hudbu inspirací pro pozitivní změny ve světě. 

FOTO: Jason Mraz

Jason Mraz, Zdroj: myspace.com

Mraz se dostal na výslunní v roce 2008 díky hitu I´m Yours. Na třetí, zatím nejúspěšnější desce We Sing. We Dance. We Steal Things. spolupracoval také s kalifornskou zpěvačkou Colbie Caillat nebo zpěvákem Jamesem Morrisonem. Jason je opravdovým multižánrovým muzikantem. Při své tvorbě se inspiruje styly jako jsou reggae, folk, jazz, hiphop, rock i pop.

Jason také založil nadaci Jason Mraz, která podporuje další charitativní nadace a akce, kterým vždy pomáhal. Zabývá se ochranou přírody, právy homosexuálů nebo nucenými pracemi dětí.

Na pražském akustickém koncertě se v Česku představí poprvé. Koncert v paláci Akropolis odehraje 20. září spolu s blízkým kamarádem, perkusionistou Noelem Toca Riverou. Bude to tak příležitost oslavit desáté výročí jejich spolupráce na albu Live At Java Joe´s. „Mám strašně rád Tocovy nabušené groovy,“ vyjádřil se sám zpěvák. Vstupenky jsou ke koupi v síti Tickepro nebo přímo v paláci Akropolis již nyní za 550 korun.

Jasonovy vazby na Česko

Zajímavostí je, že dědeček zpěváka se přestěhoval do Spojených států v roce 1915 z tehdejšího Rakouska-Uherska. Jason, jak už napovídá jeho samotné příjmení, má předky právě v Česku. Videoklip k singlu Lucky dokonce natočil v Praze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jason Mraz zahraje v Praze. Svým koncertem bude hlásit poselství lásky a míru