Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jasná páka je zpět v nové sestavě. Za rok 2012 má za sebou dva koncerty

Jana Popelková

Jana Popelková

20. 11. 2012

Jasná páka, která loni oslavila 30 let působení na hudební scéně, odehrála letos dva koncerty. Jeden se konal 15. listopadu v klubu MeetFactory v Praze, druhý 17. listopadu v brněnské Musilce.

FOTO: Jasná páka

Jasná páka Zdroj: pořadatel koncertu

Při příležitosti 25. výročí v roce 2006 se kapela Hudba Praha, která je aktivní nástupnicí Jasné Páky, spojila s básníkem, hudebníkem, textařem a experimentálním hercem Petrem Vášou, který měl nastoupit na post frontmana a nahradit původního Vladimíra Albrechta.

Zakládající členové Jasné Páky bubeník David Koller a kytarista a zpěvák Michal Ambrož následně přistoupili na myšlenku, že by kapela mohla v takové podobě opět vystupovat. Jaké má nová formace plány po zmíněných vystoupeních však zatím není přesně známo.

Dalšími členy jsou basista Martin Minárik, který dříve spolupracoval s Davidem Kollerem v Lucii a Kollerbandu, a kytarista Vladimír Zatloukal. Ženské vokály, které jsou pro Jasnou Páku charakteristickým prvkem, zpívají dcera Michala Ambrože Magdalena Ambrožová a Petra Studená. Radovan Jelínek obstarává housle, klávesy a kytaru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jasná páka je zpět v nové sestavě. Za rok 2012 má za sebou dva koncerty