Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Jaroslav Rudiš předčítal na rakouském festivalu O-Töne

Lucie Zinke

Lucie Zinke

22. 8. 2011

FOTO. Jaroslav RudišDevětatřicetiletý spisovatel Jaroslav Rudiš zastupoval ve Vídni českou kulturní scénu na rakouském literárním festivalu  O-Töne. Oblíbený Open-Air festival letos přinesl program plný evropských autorů k příležitosti desátého výročí založení Muzejní čtvrti. 

Foto: Jaroslav Rudiš

Německo je druhým domovem Jaroslava Rudiše, Zdroj: rudis.cz

Letošní festival zahájil 20. června maďarský spisovatel Petrem Esterházym v Areně21, samotné Open-Air čtení však probíhá v uměleckém areálu Muzejní čtvrť. Každý čtvrtek až do 25. srpna zde vystupuje dvojice autorů, z nichž jeden je rakouský a jeden evropský. Jaroslav Rudiš měl tu čest reprezentovat Českou republiku se svým posledním románem Konec punku v Helsinkách. Na festivalu O-Töne se objevil díky spolupráci Českého centra Vídeň.

Něco málo o…

Jaroslav Rudiš pobýval v letech 2001 a 2002 v Berlíně, kde získal stipendium na Svobodné univerzitě. Nyní je spisovatelem na volné noze. V roce 2002 vydal svůj první román Nebe nad Berlínem, který ho proslavil a vynesl mu Cenu Jiřího Ortena a ocenění Nejkrásnější knihy roku. Román byl přeložen do pěti jazyků. V září roku 2006 byl vydán další jeho úspěšný román Grandhotel, který byl také přeložen do německého jazyka a dokonce se mu dostalo i filmového ztvárnění v režii Davida Ondříčka.

Letošní program festivalu O-Töne zahrnoval celou škálu mezinárodně uznávaných osobností literárního prostředí.  Jaroslav Rudiš se představil ve čtvrtek 18. srpna s rakouskou spisovatelkou Evelyn Schlag. Ti z vás, kdo ještě chtějí festival navštívit, mají v tomto roce poslední možnost ve čtvrtek 25. srpna, kdy si bude možné poslechnout čtení finské spisovatelky Hanny Raittilové a rakouského autora Petera Henische.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaroslav Rudiš předčítal na rakouském festivalu O-Töne