×
TOPZINE.cz

Jaromír Nohavica připravuje DVD a možná vyprodá i Colours

Vůbec poprvé se na půdě svého domácího festivalu, Colours of Ostrava, představí Jaromír Nohavica. Ostravský písničkář, který vyprodává sály a koncerty, jak na běžícím páse, a na jeho vystoupení se stojí dlouhé fronty, přislíbil svoji účast.Jaromíra Nohavicu zvala ředitelka festivalu Zlata Holušová k přestavení již od prvního ročníku. Po osmi letech se podle jejích slov konečně podařilo najít vhodný termín i okolnosti pro jeho vystoupení. „Byli jsme z jeho rozhodnutí překvapeni,“ prohlásila přesto ředitelka k oznámení, které sám zpěvák uvedl v rozhovoru pro Deník dne 13. května 2009.

Písničkář letos připravuje vydání nového živého DVD+CD s názvem „V Lucerně“. Stejný projekt se vydařil již před dvěma lety s albem „Doma“. Za účelem nahrání nového alba uspořádal v dubnu 3 koncerty, z jejichž záznamů bude DVD sestříháno a které sestává především z písní z posledního alba „Ikarus“. Předpokládané datum vydání kompletu je 7. června 2009.

Další velkou hvězdou se dnešním dnem stává Morcheeba. Její zvuk mohli posluchači otestovat již při sólovém představení na předloňském ročníku Sázavafestu. Teď se vrací podpořena kapelou a můžeme se těšit na mnoho klasických hitů.

Trojici oznámených doplňují američtí Mercury Rev, kapela s již téměř dvacetiletou historií. O jejich posledních albu s názvem „Snowflake Midnight“, vydaném v září roku 2008, hovoří zahraniční kritiky v superlativech.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..