Jaromír Nohavica má Sako ze sametu. Podívejte se na videoklip

Čerstvý šedesátník Jaromír Nohavica potěšil své fanoušky novou skladbou. Jmenuje se Sako ze sametu a skrývá v sobě nostalgii i naději.

FOTO: Nohavica
Jaromír Nohavica a Robert Kusmierski Zdroj: Best Sport Arena

„Kde se ztratila slova o naději, o tom, že zázraky se dějí, když člověk chce,“ zpívá oblíbený český písničkář v písni Sako ze sametu, kterou vypustil do světa tento týden. Fanoušci si na oficiálních stránkách (http://www.nohavica.cz/) Jarka Nohavici mohou skladbu přehrát jak v audio verzi, tak jako video, které bylo pořízeno minulý týden na koncertě ve slovenském Kežmarku.

Jak název napovídá, Nohavica se v písni nostalgicky vrací do minulosti a přímočarým způsobem motivuje posluchače k tomu, aby neztráceli naději, ať už jakoukoliv.

Říjnový koncert je velkým lákadlem

Minulý měsíc oslavil Jaromír Nohavica své šedesáté narozeniny. Hudební kariéru započal už v osmdesátých letech, což ale odstartovalo také problémy s alkoholem. V roce 1991 odešel Nohavica na léčení, což znamenalo jeho soukromou revoluci v profesním i soukromém životě.

Jako šedesátiletý se Jarek Nohavica stále může těšit obrovskému úspěchu a věrné fanouškovské základně. Jeho poslední album Tak mě tu máš se stalo nejprodávanější českou deskou roku 2012. Plánovaný říjnový koncert s Janáčkovou filharmonií Ostrava v pražské O2 aréně je stejně jako ostatní vystoupení beznadějně vyprodán, a tak byl přidán na další den ještě sólový koncert. Tak masivní zájem je obvykle typický spíš pro zahraniční hvězdy.

Kromě koncertování a nahrávání nových skladeb se Jaromír Nohavica věnuje také projektu Písně od A do Z. Prostřednictvím tohoto projektu chce na svých webových stránkách zveřejnit posluchačům MP3 všech svých skladeb, doplněných o video, kompletní text a drobné komentáře a glosy o jejich vzniku. Skladby přibývají průběžně a kromě oficiálních stránek můžete kanál toho projektu sledovat také na YouTube.

Jaromír Nohavica má Sako ze sametu. Podívejte se na videoklip
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Jaromír Nohavica má Sako ze sametu. Podívejte se na videoklip

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*