Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jaromír Nohavica má Sako ze sametu. Podívejte se na videoklip

Redakce

Redakce

14. 7. 2013

Čerstvý šedesátník Jaromír Nohavica potěšil své fanoušky novou skladbou. Jmenuje se Sako ze sametu a skrývá v sobě nostalgii i naději.

FOTO: Nohavica

Jaromír Nohavica a Robert Kusmierski Zdroj: Best Sport Arena

„Kde se ztratila slova o naději, o tom, že zázraky se dějí, když člověk chce,“ zpívá oblíbený český písničkář v písni Sako ze sametu, kterou vypustil do světa tento týden. Fanoušci si na oficiálních stránkách (http://www.nohavica.cz/) Jarka Nohavici mohou skladbu přehrát jak v audio verzi, tak jako video, které bylo pořízeno minulý týden na koncertě ve slovenském Kežmarku.

Jak název napovídá, Nohavica se v písni nostalgicky vrací do minulosti a přímočarým způsobem motivuje posluchače k tomu, aby neztráceli naději, ať už jakoukoliv.

Říjnový koncert je velkým lákadlem

Minulý měsíc oslavil Jaromír Nohavica své šedesáté narozeniny. Hudební kariéru započal už v osmdesátých letech, což ale odstartovalo také problémy s alkoholem. V roce 1991 odešel Nohavica na léčení, což znamenalo jeho soukromou revoluci v profesním i soukromém životě.

Jako šedesátiletý se Jarek Nohavica stále může těšit obrovskému úspěchu a věrné fanouškovské základně. Jeho poslední album Tak mě tu máš se stalo nejprodávanější českou deskou roku 2012. Plánovaný říjnový koncert s Janáčkovou filharmonií Ostrava v pražské O2 aréně je stejně jako ostatní vystoupení beznadějně vyprodán, a tak byl přidán na další den ještě sólový koncert. Tak masivní zájem je obvykle typický spíš pro zahraniční hvězdy.

Kromě koncertování a nahrávání nových skladeb se Jaromír Nohavica věnuje také projektu Písně od A do Z. Prostřednictvím tohoto projektu chce na svých webových stránkách zveřejnit posluchačům MP3 všech svých skladeb, doplněných o video, kompletní text a drobné komentáře a glosy o jejich vzniku. Skladby přibývají průběžně a kromě oficiálních stránek můžete kanál toho projektu sledovat také na YouTube.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaromír Nohavica má Sako ze sametu. Podívejte se na videoklip