Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jarní únava doplatí na komedie. Zažeňte ji vaším úsměvem!

S příchodem jara přichází každoročně i jarní únava. Můžete se cítit sklesle, podrážděně nebo otupěle. Nezoufejte, když na sobě pocítíte první příznaky. Můžete ji přece zkusit zahnat nějakým dobrým filmem.

FOTO: Jarní únava je unavující, skonči s ní

Jarní únava je unavující, skonči s ní, Zdroj: sxc.hu

Na úvod pár vět o filmech, které byste si rozhodně pouštět neměli. Například vynechejte všechny snímky, kde se objevuje sníh a led. Navozují pocit zimy a my už jsme se přece konečně dočkali jara, tak nebudeme oživovat studené vzpomínky. Nepočítá se led do nápojů na pláži a obrovské kopce zmrzliny.

Jako další bych doporučila vynechat všechna temná zákoutí, stíny a noční příběhy. Takové horory vám sice zvednou hladinu adrenalinu, ale za slunečného dne se vám bude do tmy špatně koukat. Kromě toho, horory vám náladu moc nezvednou. Pokud tedy nejste psychopati…

Předposlední rada se týká romantických komedií a tklivých sentimentálních story. Ruku na srdce, máte chuť se dívat na všechen ten medík, když vám všechno leze na nervy? Náladu to většinou nezlepší, leda by to bylo třeskutě vtipné. A jako tečka na závěr: Pusťte si i jiný film než americký. Ano, je těžké něco zajímavého neamerického najít, ale zkuste si rozšířit obzory zase o něco dál. Vždyť všeho moc škodí.

Tipy na neamerické filmy

Blázni ze stadiónu (1972)
Ztřeštěná francouzská komedie s Les Charlosts vypráví o čtveřici mladíků, kteří se vypraví na prázdniny na venkov. A jelikož za vším hledej ženu, není divu, že se původně lenošivá dovolená změní ve vzájemné soupeření.

Jedna ruka netleská (2003)
U tohoto filmu se prostě musíte smát. Zároveň ale valit oči. Výborné herecké výkony se zde snoubí s naprosto šíleným dějem o dvou smolařích, takové normální rodince a pár dalších podivných jedincích. Po dlouhé době film, na který můžu říct se smíchem jen WTF?

Miluji jen tebe (2004)
Ruský film o netradičním milostném trojúhelníku. Žena se dělí o svého partnera s jiným mužem. Absurdní, komické, drsné a rozhodně k zamyšlení.

Horší než smrt (2007)
Tato černá komedie je opravdu brilantním dílem evropské koprodukce (USA má sice svůj remake, ale podílela se i na tomto filmu). Ani ne tolik humor, jako samotné provedení je dle mého názoru velice britské. Na první pohled chladně rezervované, ale později nestačíte zírat, co všechno se můžete dozvědět na pohřbu o nebožtíkovi.

Sluší se ovšem uvést i tvorbu americkou. Tradičně bych vám nabídla podle mě perfektní komedie Jak ztratit kluka v 10 dnech, 50x a stále poprvé, Růžový panter, Pařba ve Vegas nebo seriál The Big Bang Theory (stále mi to nějak nejde přes pusu česky – Teorie velkého třesku). Ty už ale musíte znát zpaměti.

Tipy na americké filmy

Hon na myš (1997)
Zde je ukryto kouzlo starých Disneyovek. Příběh vypráví o dvou bratrech, kteří se pokouší vyštvat z domu malou myšku. Jednoduché, ale nabité takovou porcí neotřelé situační komiky, že jistě podlehnete kouzlu starého domu a jeho myších chodbiček.

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)
Stylizovaná retro komedie s prvky parodie, která odzbrojuje vtípky všeho druhu. Často až třetího druhu. Tam totiž tajný agent Powers s celou tou bandou patří. Nejneuvěřitelnější je, že nemůžete smíchy popadnout dech, i když film vidíte poprvé a v úplně cizím jazyce. Je to bláznivá jízda od začátku až do konce.

New Yorku, miluji Tě! (2009)
Tento povídkový film nevyniká tolik svojí vtipností (i když!) jako kouzlem originality, kterou odkrývá v jednotlivých a na první pohled všedních příbězích. Všechny pointy příběhů mají něco do sebe a jsou nenásilně propojené v jednom městě, kde se mohou opravdu protnou, ale nemusí.

Energii by vám také mohly dodat některé sportovní, taneční nebo hudební filmy. Vyznačují se sice slabou a neoriginální zápletkou, ale za účelem pobavení celkem stačí. Roztančí vás například nový Let’s Dance 3D nebo starší Honey, roztleskávačky z Bravo Girls! vám vyskandují bolest z hlavy a bruslařky z Vyfič! se vám pokusí nahnat vítr do plachet.

Animáky vám umožní oprostit se od problémů díky jejich animovaně pohádkovým světům. Dozvíte se tam Jak vycvičit draka a jak vnést trochu nostalgie do vašeho obýváku pomocí již deset let starých zelených Shrekových vtipů.

A pro drsnější povahy, které si radši pustí nějakej husťáckej film, tu máme zdařilou novinku Red a vzpomínkové legendy Terminátor 2: Den zúčtování a Pulp Fiction: Historky z podsvětí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jarní únava doplatí na komedie. Zažeňte ji vaším úsměvem!